Temat: [Mustang 2014-2024] LPG i emulator poziomu paliwa FLE-P
View Single Post
Stary 31-08-2018, 17:59   #5
Nix2
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Lubuskie
Model: Mustang S550
Silnik: 3,7L /305KM
Rocznik: 2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: LPG i emulator poziomu paliwa FLE-P

Możliwy jest prawie dla każdego auta, ale co innego montaż i strojenie instalacji, a co innego poprawna współpraca instalacji z komputerem pokładowym i odpowiednie wskazania paliwomierza.

Wiele aut nie ma w ogóle montowanych żadnych emulatorów i jeździ się permanentnie na świecącej "rezerwie" - jeździłem np. takimi dwoma Hondami - Civic VIII 2008r i Accord 2004.

Następna sprawa to fakt, że emulator w większości przypadków wcale definitywnie nie rozwiązuje w/w problemu, a jedynie go mniej lub więcej ogranicza ( nieraz do akceptowalnego poziomu)

Przed montażem rozmawiałem z paroma fachmanami, no i w zasadzie żaden nie był pewien, że da się tak zakombinować ( tak - taki emulator to coś w rodzaju kombinacji) żeby było ok. Niektórzy wprost mówili, że lpg zamontują, ale "oni za emulatory się nie biorą" więc nie jest to prosta sprawa.

Faktem jest, że różne marki mają różne strategie odczytu - np. auta francuskie odczytują poziom PO zatankowaniu.

No i ostania sprawa : Nie myśl, że dałem montaż LPG do Mustanga "byle" fachmanowi - przeciwnie, nie będę uprawiał kryptoreklamy, ale
IMO zakład jest sprawdzony i sam gaz chodzi idealnie.

Ale odchodzimy od meritum sprawy.

Ostatnio edytowane przez Nix2 ; 31-08-2018 o 18:02
Nix2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem