Temat: [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq
View Single Post
Stary 14-09-2020, 13:39   #43
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Dealer z Siedlec odrzucił moją reklamację z tytułu rękojmi. Domagałem się wymiany samochodu na wolny od wad. W swojej odpowiedzi Dealer zakwestionował wszystkie podniesione w piśmie twierdzenia i okoliczności( historię serwisową auta), twierdzi, że na podstawie historii serwisowej auta jest ono w pełni sprawne technicznie i nie wykazuje żadnych wad czy usterek. A użycie przez adwokata słów awaria, czy usterka jest nadużyciem, ponieważ od daty wydania auta żaden z podzespołów samochodu nie uległ awarii czy był niesprawny, lub pracował wadliwie. Zdaniem Dealera , większa częstotliwość wymiany oleju w tym pojeździe jest wynikiem czysto eksploatacyjnym oraz wyboru przeze mnie pojazdu z silnikiem wysokoprężnym, wyposażonym w system ograniczający emisję spalin!!!! Dalej Dealer twierdzi, że wraz z autem otrzymałem książkę serwisową i instrukcję obsługi auta. Dealer w swoim piśmie podkreśla, że w dziale Kontrola Emisji Spalin na stronach 1-4 tego działu opisane są zasady eksploatacji pojazdu wyposażonego w filtr cząstek stałych,( raczej opis działania systemu, w który nie mogę samodzielnie w żaden sposób ingerować- wersja TREND) jak również w książce serwisowej na str. 21 jest zawarta informacja, że pojazd może zażądać wymiany oleju pomiędzy przeglądami. Awarie zgodnie z informacjami zawartymi w książce serwisowej zgłaszałem telefonicznie do Ford Assistance, oni kierowali pojazd do najbliższego serwisu( Lublin). Dealer Forda u którego kupiłem auto(Siedlce) twierdzi, że nic mu nie wiadomo o usterkach w użytkowanym przeze mnie samochodzie. Kończy pismo zaproszeniem do oddalonego o 120km serwisu w Siedlcach w celu weryfikacji i opisania usterek, jeśli twierdzę, że takowe występują. Powodem odrzucenia reklamacji jest nieterminowe jej zgłoszenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to roczny termin od wystąpienia usterki. Samochód kupiłem we wrześniu ub. roku. Pismo Dealer otrzymał przed upływem tego terminu. Z całą pewnością mam inne książki, bo nie mam w nich takich zapisów. Zmienili książki, dodając zapis o możliwości wymiany oleju pomiędzy przeglądami? Jak macie w swoich?

Ostatnio edytowane przez Rafał K. ; 14-09-2020 o 13:45
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem