View Single Post
Stary 02-11-2009, 17:51   #27
piotrek.polak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

Witam,
ja natomiast odradzam ASO Forda na Bielanach.
Auto Plaza Bielany
ul. Sokratesa 11a
01-909 Warszawa
tel. (22) 835 00 00
Drogi jak to ASO natomiast jakość obsługi i diagnozy odbiega od słabych warsztatów nieautoryzowanych. Pojechałem do nich na diagnozę komputerowa, której koszt wynosi ok 225 pln (okazał się wyższy - 277 pln). Panowie mimo, że wskazałem im możliwą usterkę (znalezioną na naszym forum) zaczęli szukać innych wad. Znaleźli błąd na wtryskiwaczach, którego nie mogli wykasować, więc przeprogramowali mi wtryskiwacze - 3 wtryskiwacze!!! Oddali auto twierdząc, że chodzi równo i nie gaśnie już po rozgrzaniu. Przejechałem nim 2 km na parking po czym zgasło. Zadzwoniłem, umówiłem sie na rano na powtórną diagnozę, która miała być wliczona w cenę poprzedniej. Rano samochód zaczął pracować na 3 cylindrach i dymić niesamowicie. Serwis przeprowadził kolejny test komputerowy, powtórne programowanie wtryskiwaczy (tym razem juz 4) i znalazł nowy błąd na czujniku położenia wałka rozrządu (o którym mówiłem wstawiając auto do serwisu po raz pierwszy). Z założenia bezpłatna usługa miała mnie kosztować kolejne 280 pln uzasadniane tym, że jeżeli byłby to ten sam błąd to byłoby to gratis, natomiast udało im się znaleźć nowy błąd!!! Hurra udało się. Po 20 min rozmów zapłaciłem 100 za ponowne przeprogramowanie i pożegnałem się z nimi na zawsze.
Pozdrawiam,
PP
piotrek.polak jest offline   Odpowiedź z Cytatem