Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] Częste wypalanie DPF-a
View Single Post
Stary 14-01-2024, 20:25   #8
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF-a

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jazda po kilka km do i z pracy, gdzie uzyskanie parametrów wyjściowych do rozpoczęcia wypalenia osiągamy tuż przed końcem podróży powoduje, że system próbuje zrealizować wypalanie dpf a my ciągle przerywamy. Taka eksploatacja może prowadzić do przedostawania się paliwa do układu olejowego i wzrostu poziomu oleju, jednak, głównie w silnikach z większym przebiegiem lub agresywną eksploatacją.
Czy gdzieś w instrukcji jest o tym i o tamtym, że niby nie mogę podwieźć córki do szkoły te kilka przystanków lub pojechać z żoną do sklepu na zakupy. Kilku znajomych ma samochody z dpf innych marek i nie borykają się takimi problemami. Mieszkam w mieście to nie mogę mieć diesla? Cały ten laborat utwierdził mnie tylko, że coś im się nie udało. Przybywanie oleju jest znanym problemem na forum i dotyczy nowych samochodów na gwarancji, które robią trasy. Z ciekawością czytałem jak radzą sobie z tym autoryzowane serwisy - poza płatną wymianą oleju, skracają jeszcze bagnety.

Ja sobie z tym poradziłem bo mieszkam przy autostradzie i jak mi się załącza wypalanie przy dużym zapchaniu to robię kółko do pierwszego zjazdu i czyści się prawie do zera. Chodziło mi bardziej o to, że nikt poza mną w rodzinie nie robiłby takich cyrków. Moja żona nie chce jeździć fordem i się ze mnie śmieje jak parkuje pod blokiem i czekam z telefonem, aż się skończy wypalanie. Samochód ma służyć do poruszania się od punktu A do punktu B, a nie do śledzienia jego parametrów. aplikacji i bujania się w trasę, żeby wypalić coś co wątpliwie przyczynia się do ochrony środowiska. W dzisiejszych czasach, mnie jako użytkownika nie powinno interesować jak działa DPF, EGR i tym podobne. Niestety muszę się posiłkować forum, bo poza tym dziadostwem jestem zadowolony z samochodu i nie planuje go zmieniać.

Bump:
Cytat:
Napisał Giepeski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli użyjesz Forscana, i w nim aktywujesz wyświetlanie stanu DPF, to będziesz miał podgląd na stan jego zapełnienia.
Dzięki, w takim razie będę próbował to zainstalować.
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem