View Single Post
Stary 09-06-2020, 19:32   #1
Bartull0
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-06-2020
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk7
Silnik: Ti-VCR 105 KM
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Konserwacja podwozia

Cześć,

za parę dni, tygodni planuję (bądź na razie myślę) o zrobieniu impregnacji podwozia swojemu Focusowi, niestety będąc szczerm, jestem zielony w temacie. Słyszałem i czytałem wiele pozytywnych rzeczy na temat tego zabiegu (przedłuża życie auta, niweluje korozja, zabezpiecza na lata). Posiadam auto z grudnia 2017, przejechany 60 tysi i powiem szczerze, że rdzy na podwoziu nie widzę, ale różnie to może być. Ogólnie autem jeżdżę i będę jeździć raczej sporadycznie, plus na codzień parkuję nim w garażu podziemnym, gdzie raczej nie jest narażone na warunki środowiskowe takie jak śnieg czy deszcz. Planuję auto używać najdłużej jak to możliwe więc i chciałbym odpowiednio o nie zadbać. Znalazłem na googlach dobry (ponoć) serwis zanjujący się m.in. impregnacją podwozia (odysłam: https://dobregopasterza8.pl/).
Czy mógłbym poprosić Was o przybliżenie tematu takiego zabiegu: czy jest potrzebny, czy jest faktycznie taki "zajebisty" jak o nim słyszałem, na ile lat starsza taka impregnacja tj. przez jaki okres auto będzie zabezpieczone. Serwis podaje jakiej chemii używa, także może bardziej doświadczni koledzy mogą podzielić się opiniami odnośnie ich jakości ew. może nawet ktoś korzystał z usług w/w serwisu, bądź może polecić inny w Krakowie.
Nie chce wtopić kasy na a) rzecz zbędną b) rzecz niedziałającą c) własne widzi-mi-sie.

Będę wdzięczny za każdy komentarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam !
Bartull0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem