Temat: [Galaxy 2006-2015] zbyt duże spalanie i deska rozdzielcza
View Single Post
Stary 02-09-2020, 15:56   #1
kovik
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: galaxy
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie zbyt duże spalanie i deska rozdzielcza

Witam. Od czerwca tego roku jestem posiadaczem Forda Galaxy 2.0 tdci w automacie.
Mam z nim pewne problemy. Nie jestem specem w sprawach mechaniki a można by rzec że się w ogóle nie znam, więc samodzielne naprawy ograniczam do wymiany żarówek.
Co do problemów to mam takie zapytania do fachowców jakimi Wy jesteście. (wazelina przede wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
1.Pewnego dnia wracając z pracy "zawiesiły" mi się zegary czyli wszystkie wskazówki czy to licznika prędkości, czy to obrotomierz, czy temp, czy poziom paliwa stanęły w jednym miejscu i nawet wyłączenie silnika i ponowne odpalenie nie "naprawiło" sytuacji. Poczytałem na forum, że nastąpił czas na wymianę zegarów itp. uderzyłem dwa razy w "deskę rozdzielczą i problem ustąpił. Pojawiło się to jeszcze raz, więc znanym siłowym sposobem poradziłem sobie z tym problemem. Od tamtego momentu problem się już nie pojawił.
2. Po tamtej awarii na liczniku pojawiały się kosmiczne (dochodziło nawet do 99l/100km i opadała) wartości średniego spalania i ta wartość zmieniała się tak jakby to była wartość chwilowego spalania. Normowało się dopiero po przejechaniu ok 100 km.
3. Zauważyłem, że nastąpił szybki wzrost spalania paliwa - tak do 10l/100 km w cyklu mieszanym
4. usłyszałem, że w tych galaxiakach jest dpf "mokry" czyli dolewać trzeba jakiś płyn - prawda to?
5. Czy w moim sprzęcie jest sonda lambda i czy jej awaria może być NIEoznajmiona poprzez kontrolkę" CheckEngine"?
6. Sterowanie (przełączanie między średnim spalaniem a np temp otoczenia czy ile pozostało km do opróżnienia baku) komputerem pokładowym jest możliwe dopiero po przejechaniu ok 15-20 km.wcześniej było normalnie. Czy może być to związane z zawieszeniem zegarów? Dodam, ze lewe przyciski na kierownicy "łapią" od chwili odpalenia.
7. Czy ewentualny wzrost spalania może mieć związek z wtryskiwaczami i czy po diagnostyce komp wyjdą takowe awarie?
8. ASB przerzuca biegi tak przy obrotach ok 2000-2200 (oprócz biegu 3/4 to jest 2500 - 2800 - czy to normalne?)
9. Przymierzam się do wymiany oleju w ASB i w warsztacie po zapytaniu czy robią metodą statyczną czy dynamiczną powiedział ze z dynamicznej oni się już "wyleczyli" bo po takim przebiegu (230kkm) to za 3-4 tyg przyjechałbym z awarią skrzyni więc polecają tylko i wyłącznie metodę statyczną

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i wskazówki

Ostatnio edytowane przez kovik ; 03-09-2020 o 13:33
kovik jest offline   Odpowiedź z Cytatem