Temat: [S-MAX 2015- ] Opony typu SUV
View Single Post
Stary 29-03-2020, 22:42   #10
kacza1982
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Ford S-Max flexi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 103
Domyślnie Odp: Opony typu SUV

W tych ofertach, które podałeś różnica to nie tylko suv i zwykłe, jest jeszcze inny indeks prędkości i oznaczenie crossclimate + i bez (jeżeli to nie błąd na stronie).

Wiem, że teraz zimy u nas są jakie są (a raczej ich nie ma) i kupa ludzi jeździ na letnich cały rok, ale osobiście jeżdżę i będę polecał na jazdę na dwóch kompletach kół. Dlaczego? Nigdy nie wiesz co Cię zaskoczy zimą i czy nie pojedziesz na narty, a latem lepsza będzie letnia dobra opona. Jak to mówią - coś co jest do wszystkiego, jest od niczego, a zatem - jeżeli jeździsz emerycko, spokojnie to kup sobie wielosezon, jeżeli dbasz o bezpieczeństwo kup dwa komplety i się nie przejmuj.

Opony wielosezonowe są w porządku, nie będę tego podważał, ale jeżeli jeździsz dużo to wcale tak taniej nie wyjdzie, bo wielosezonówki zużywają się dość szybko i są drogie (mowa o takich dobrej marki) co suma sumarum wyjdzie tak samo jak dwa komplety. Ja do każdego kupionego auta zaopatrzam się w dwa kompletu alu i nowe opony i mam spokój na 5 lat i nie boję się śniegu zimą i ciepła latem

Jeżeli chcesz zaoszczędzić i dobrze latem jeździć - kup letnie dobre oponki i zimówki tanie chińskie czy jakie tam teraz są (nie orientuję się, bo na takich nie jeżdżę, dla mnie chińska to prawie to samo co bieżnikowana)

wybór należy do każdego z nas
kacza1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem