View Single Post
Stary 14-05-2019, 16:20   #18
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: czujnik otwarcia maski i halogeny w zderzaku

Cytat:
Napisał Bungee1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
mam pytanie, Edge 2016 Titanium bez czujników z przodu. Dokładam je (6szt) oraz p.mgielne w przedni zderzak. I stąd pytanie:
1. Czy kupować wiązkę zderzaka EU czy lepiej US?
Jeśli US, to muszę doprowadzić nowe oprzewodowanie (po 1 przewodzie na halogen + masa z okolicy?) od BCM do halogenów w zderzak, tak?
2. Czy jest możliwe, że przewody dla PDC od BCM są doprowadzone do kostki wiązki głównej? Jak to sprawdzić, tzn. w których pinach powinny być przewody.

Pytam, bo chcę z autem jechać do elektryka, a ze względu, że jest do niego 200-300km, chcę maksymalnie przygotować samochód (samemu poprowadzić dodatkowe wiązki), aby w 1 dzień wszystko ogarnąć. Z góry dzięki za wskazówki.
pytanie jaki zderzak masz, EU czy US. Jak US to halogeny nie pasują, i na odwrót LEDy do EU. Temat znany i opisywany nie raz.
Jak już masz zderzak EU to po dwa kabelki na każdą stronę (halogen) podprowadzić pod BCM (nie ma wiązki do halogenów i nie ma możliwości przekodowania "przewodów"), wtedy poza halogenami można jeszcze doświetlanie zakrętów włączyć.
Odp. na 1, wiązką kabli nie ma nic wspólnego z halogenami, gdyż trzeba pociągnąć przewody. Jeżeli brakuje innych połączeń, proponuje kupno wiązki z USA, będzie wygodniej.
Odp. na 2. Nie wiem, ale możliwe że doprowadzone jest okablowanie. Dziś będę miał Edga Sport bez zderzaka i bez PDC z przodu to mogę spojrzeć.
PS. A co do za elektryk i to tak "daleko" co ww. rzeczy nie wie?
__________________
Wracam do Forda

Ostatnio edytowane przez vtec ; 14-05-2019 o 16:26
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem