View Single Post
Stary 03-01-2014, 19:55   #15
adriank9
ford::amateur
 
Avatar adriank9
 
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Mustang
Silnik: 5.0 V8
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Debiut zespołu Ford Racing w Rajdzie Dakar w 2014 roku.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kierowcy prowadzący tego sportowego Touarega, pytani co im najbardziej podoba się w tym aucie - wymieniają na pierwszym miejscu charakterystykę silnika...
Myślałem, że jeśli chodzi o diesla to rozmawiamy o tym Transitowskim 3.2.
Ja mam akurat poprzednika 5.0 Mustanga czyli wolnossącą jednostkę V8 4.6 4V DOHC po kilku niewielkich modyfikacjach opartych na FR czy aftermarketowych firmach związanych z Fordem, połączonych z krótkimi biegami FR. Tak się składa, że to wersja torowa Mustanga czyli Cobra i auto moje jest już fabrycznie oparte na podzespołach Ford Racing (SVT).
Biegi nie są aż tak krótkie jak w tym Rangerze bo pojadę te 270km/h ale skróciłem je odczuwalnie. Po ogóle modyfikacji wzrosła lekko moc, moment i dostępność z dołu oraz poprawiła się góra.
Dół ma od ok.4300, moc ok.400, moment powyżej 500Nm, a kręci się do 7000rpm. Muszę zmierzyć na profesjonalnej hamowni.
Biegi były 3.27, a są 3.73. Pośrednie to 3.55.
Przy delikatnej jeździe byłem nim w stanie spalić 9,5l/100km, a teraz po zmianie biegów 9,7l/100km.
5ty bieg mogą wrzucić już od 50km/h (muszę zobaczyć ale pewnie gdzieś 1400). Przy 90km/h mam jakoś 1700, a wcześniej było 1600. Mało tego ja z 4 czy 5 biegu mogę ruszyć z miejsca. Spalanie w mieście zmalało, w trasie wzrosło minimalnie.
Wolne obroty obecnie ustawione na 1850rpm.
Przy przyśpieszeniu do 100 różnica przy końcu to 2 odległości tego samochodu.
Przy tym momencie i mocy ciężko ruszyć na maksa nawet na suchym asfalcie aby nie zerwać tyłu ale daje radę. Z płaskiej trawy już czasem ciężej wyjechać.
Mimo, że na papierze jest @4300 to odczuwalny jest moment od samego dołu, a góra masakruje.
Ścigałem się z różnymi autami. Większej pojemności diesla (powyżej 300KM) BMW5 i nie dawały rady.
Może za jakiś czas dorzucę kompresor Kenne Bell lub Hellion Turbo lub tańsze On3Performance. I też albo twin albo już nie twin bo nie takie same, a tak jak pisałeś - mała i duża. Póki co to co jest daje wiele przyjemnych chwil za kółkiem.
A jeśli chodzi o moment i reakcji auta na naciśnięcie gazu to zapraszam na film:
http://www.youtube.com/watch?v=7wabF7nbTZg
Myślę, że Ford w 5.0 dodatkowo dobierze odpowiednie wałki (np. comp cams) aby poprawić dół jeśli będzie trzeba oczywiście, a górę to 5.0 ma świetną.
Jestem pewien, że wszystkie ich ewentualne modyfikacje sprawią, że ta V8 będzie miała duży moment z dołu i dużą moc aż do samej góry 7000rpm, a bezpiecznie kręci się nawet do 8000rpm. To są te amerykańskie V8ki. Fabrycznie dostajesz dużo, a jak masz pieniądze to inwestujesz i wciąż przy mniejszych pieniądzach niż BMW czy Mercedes, a jesteś w stanie mieć coś lepszego. Luksus? Też! Może Scorpio już nie ma ale jest Taurus SHO czy Lincoln MKZ, MKS - ecoboost V6 3.5 360KM. Znajomy ma MKS... bajka!
Nowy Mustang i to już GT na torze bije na głowę nowe BMW M3 oraz... nowe Porshe Carrera będąc tańszym 3x. Dodatkowo Ford jeszcze teraz zrobił tak, że w tych pieniądzach już nie trzeba poprawiać zawieszenia. Bo wcześniej no to GT jechał do przodu i jedyne co skręcało to Cobra. Na torze z IRS, szpera, wspaniale! O skoku jakościowym w wyglądzie czy wykonaniu już nie wspominając.
Strach się bać jak będą wyglądały (technologicznie) wyższe modele takie jak Saleen, Roush, Shelby GT500, Mach 1 czy nowa SVT Cobra (ponoć ma powrócić).
Dla mnie to co widzimy wszyscy teraz to jedna wielka metamorfoza Forda.
Kwestia mentalności i zabobonów ludzi z EU... jeśli się uda to pokonać to będzie fordowska rewolucja.
Póki co mnie cieszą miny i pytania ludzi, którzy swe ciężkie pieniądze wydali na 5ki, 6ki, Ski czy inne drogie niemieckie wozy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym co jest nie jedną zaskakuję i później pytania "Co? Ford? ale jak to? Skąd moc, skąd ta stabilność w zakrętach? To z silnika tylko?" itd.). Nie jeden już zmienił zdanie o Fordach czy nawet się zajawił tematem.
Humorystycznie zamykając wywód dodam, że czasem zdarza się, że chęcią do sprawdzenia się z... Fordem bywa blondzia na siedzeniu pasażera, która zarzuca żurawia i przez szybę widać "wow mustang", zazwyczaj kolegów krew zalewa i jest "pedal to the metal" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo jego fura tyle kosztowała, a tu tani Ford ale na pewno nie jedzie, na pewno nie skręca, a tu zdziwko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co normalniejszy opuści szybę i zagada ale zdarza się, że zagotowany burknie do niej pod nosem, obróci głowę w drugą stronę i odjedzie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FR wiec co robi! Oglądajmy Dakar! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Dziękuję i pozdrawiam
Adrian
adriank9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem