View Single Post
Stary 07-05-2021, 12:47   #28
rafran
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2016
Skąd: Szczecin
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

Cytat:
Napisał poised Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zakupie swojego "maksa" chciałem zrobić mu wymianę i transfuzję niezbędnych płynów oraz filtrów, ale dostęp do informacji w instrukcji jest mniej niż skromny. Na forum jest to porozrzucane po różnych wątkach.
Postanowiłem zebrać wszystkie informacji i je uporządkować, dla siebie jak również dla Was forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozpiska jest na przykładzie mojego samochodu tzn. S-max 2006 2.0L QXWA, Duratorq-TDCi (143PS) - DW, przekładnia MMT6
Spis powstał również dzięki pomocy ekipy ze sklepu http://ford.sklep.pl/

- olej silnikowy 5w30 WSS-M2C913-B(C)(D) (5,6 litra do pełnej wymiany):

wymiana co 20000 km lub raz w roku ( myślę że co 10.000km będzie rozsądniej)

- olej przekładniowy WSS-M2C200-D2 (ok. 1,8 litra do pełnej wymiany):

wymiana, najlepiej przy wymianie sprzęgła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- płyn do wspomagania WSS-M2C204-A2 (1 litr powinien wystarczyć do pełnej wymiany):

wymiana, co 50000 km

- płyn hamulcowy WSS-M6C57-A2 (DOT-4)(1 litr do pełnej wymiany + 1l na sprzęgło):

wymiana raz na 2 lata

- płyn chłodniczy WSS-M97B44-D/E (koncentrat należy rozrobić z wodą destylowaną w stosunku 1:1 - 8,1 litra do pełnej wymiany):

wymiana raz na 10 lat (u mnie co 3 lata, wraz z termostatem)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- filtr kabinowy - CUK 2559

wymiana co sezon (wiosna/jesień)

- filtr oleju - HU 711/51 x

wymiana z olejem

- filtr oleju turbosprężarki - 3M5Q-9P424-AA

wymiana - hmm...jakieś propozycje?

- filtr paliwa - PU 1018 x

wymiana co 20.000 km (co drugi olej)

- filtr powietrza - C 30 161

wymiana co 20.000 (z filtrem paliwa)

Jeżeli macie jakieś uwagi, chętnie poczytam, zmienię błędne informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przymierzam się do zakupu Forda S-MAX. Poniżej specyfikacja:

Marka: FORD
Model: S-MAX / GALAXY
Rodzaj nadwozia: MINIVAN
Typ paliwa: DIESEL
Pojemność silnika [cm3]: 2000
Rok modelowy: 2017
Kolor lakieru: DEEP IMPACT BLUE (METALLIC)
Wersja: SERIA 60
Data produkcji: 2017
Silnik: 2.0L DURATORQ-TDCI
Moc silnika: 132KW (180HP)
Kod skrzyni biegów: MPS6
Typ skrzyni biegów: AUTOMATYCZNA
Skrzynia biegów: 6-BIEG.PRZ.POWERSHIFT 6DCT450
Napęd: FWD
Rynek przeznaczenia: DANIA

Auto będzie brane z komisu i chciałbym w nim wymienić rozrząd, olej silnika, olej w skrzyni biegów, filtr powietrza, filtr kabinowy. Co jeszcze wymienić? Jakie były by koszty wymiany tych elementów?

Z góry ślicznie dziękuję! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafran jest offline   Odpowiedź z Cytatem