Temat: [Transit 2000-2006] Licznik prędkościomierz nie działa
View Single Post
Stary 09-10-2021, 23:34   #19
spider666
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2021
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDi 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Licznik z obrotomierzem nie działa w 2.0TdDi

Witam,
mam problem z licznikiem. auto 2.0 TDDi kupiłem już z tą wadą. Nie nalicza kilometrów na cyfrowym wyświetlaczy, nie działa obrotomierz i prędkościomierz. Ponoć był licznik wymieniony ale od razu się zepsuł (więc są dwa i żaden nie działa). Jakaś z tym ściema.

Po odpaleniu auta przebieg na liczniku zmienia się w kreski, wskazówki nie ruszają. Temperatura stoi, wskazanie paliwa coś tam pokazuje, a czasem po za skalą. Lampki kontrolne jakby działają. Immobilizer działa. Natomiast świeci cały czas ładowanie, ale voltomierzem sprawdzałem i jest. Bezpieczniki też sprawdzone. W jednym liczniku poprawiłem wszystkie luty z tyłu płytki, a drugi przemyłem izopropylem. Zero poprawy.
Dziwne również, że moimi interfejsami nie mogłem się połączyć ze sterownikiem (na filmikach widziałem ludzie łączą autocomem, a ja nie mogłem).
Na serwisie przy okazji połączyli mi się komputerem (nie wiem jaki interface, chyba kts) i mieli tylko wgląd do błędów i kasowania ich. Zero dostępu do funkcji i parametrów bieżących. Sprawdzili czujniki które dają sygnał obr i prędkości że są OK. ABS też jest OK.

Więc pytanie może to sterownik uwalony (poza tym auto działa pali jeździ) albo połączenie między sterownikiem a licznikiem?

Nadmienię też że w aucie jest wypięty moduł komfortu (centralny/alarm) bo nie ma takich udogodnień albo ktoś zdjął, ale czy to ma wpływ?

licznik wygląda tak:
https://allegro.pl/oferta/ford-trans...owy-9276446419

Czy w nich jest zaszyty VIN lub jest jakoś połączony z IMMO że trzeba go dopisać w sterowniku żeby zaczął działać czy to raczej usterka.

Jakbym wymieniał sterownik to wystarczy do niego w zestawie pchełka z kluczyka żeby immo pozwolił odpalić?
spider666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem