Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie działa zamek klapy bagażnika
View Single Post
Stary 02-01-2011, 12:26   #14
Wons
ford::average
 
Avatar Wons
 
Imię: KONOUSUNIĘTE
Zarejestrowany: 30-08-2010
Skąd: XXXX
Model: XXX
Silnik: XXX
Rocznik: XXXX
Postów: 80
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

No i stało się--zabrałem się za demontaż pokrywy plast. bagażnika--niestety pękła i połamały się plastikowe podstawy zatrzasków od wew.
odkręciłem zamek od wew--3 śruby torx i otwarłem klape po odpięciu wtyczki zasilania z zamka. Nie rozwlekając wnioski
- nie ma innej opcji otwarcia klapy od wew jak opisane powyżej
-trzeba się liczyć , że uszkodzimy plastikową pokrywę
-nie łudzić się , że spryskanie środkami typu WD 40 i tak nic nie pomoże-bez złośliwości dla proponujących to rozwiązanie liczył sie każdy pomysł.

Jako pierwszy , który musiał rozprawić się z problemem informuję , iż sprawa ma się tak:
silniczek elektryczny napędza z/p zębatki ślimak, który swym ślimakiem-garbem podczas obracania zwalnia zapadkę mechaniczną zamka--efekt klapa się otwiera .
Niestety u mnie ślimAK PĘKŁ W POŁOWIE i przeskakiwał słyszalne było tyrkanie-przeskakiwanie trybu.
Na marginesie element elektryczno mechaniczny jest na stałe przy zamku i raczej go nie wymienimy jak się uszkodzi ponieważ nie występuje jako część osobna tylko integralnie z zamkiem
Zamek kosztował mnie 150, plastikowa pokrywa bagażnika 200 zł.
Cieszę się , że po wszyskim-bardzo mnie bolało jak musiałem na żywca rwać i słuchać jak pękają zupełnie sprawne części nie tak starego samochodu.
Raz jeszcze dzięki wszystkim za chęć pomocy:
poniżej foto uszkodzonej części
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zębatka.jpg (89.1 KB, 907 wyświetleń)
Wons jest offline   Odpowiedź z Cytatem