Temat: [Mondeo 2014- ] Modyfikacja fabrycznego audio
View Single Post
Stary 27-02-2020, 09:30   #400
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał lechgb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
J Tam w drzwiach zamontowane są oryginalnie niebieskie SONY 50W(System premium)
W Premium Sound System w smaxie'17 głośniki Sony mają "ekskluzywne" 25W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślę, że największą jego wadą jest ...nazwa. "Premium" wskazywać by mogło na wyjątkową jakość, ekskluzywność, luksus, co tylko wyostrza apetyt. Przynajmniej mi wyostrzyło.

Tymczasem rzeczywistość mnie zażenowała:
- system zmienia charakterystykę częstotliwościową wraz z głośnością (im głośniej tym bardziej ścina krańce pasma),
- nie można ustawić korekt czasowych,
- prawa część sceny (odsłuc***ąc z miejsca kierowcy) jest mocno skompresowana,
- subwoofer reguluje się razem z głośnikami dla drugiego rzędu => albo masz bas i siedzisz w środku zestawu perkusyjnego, albo bębny stoją przed tobą ale nie mają basu,
- głośniki w 3 rzędzie grają ...mono,
-subwoofer ma pudełkowe brzmienie, bak mu precyzji, idzie na ilość,
- maleńkie wysokotonówki są umieszczone prostopadle do osi pojazdu i zasłonięte gęstymi plastikowymi maskownicami,
- o kick basie można tylko pomarzyć....

PSS gra efekciarsko i pewnie wielu osobom będzie się podobał ale nawet sam producent miedzy wierszami mówi, że celem PSS nie było uzyskanie najbardziej naturalnego i wiernego dźwięku.
Największą szkodą jest, że Mondeo/Smax/Edge są bardzo przywozicie wyciszone i z prawdziwym hi-fi dają mnóstwo frajdy. Niestety trzeba go zbudować we własnym zakresie.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]

Ostatnio edytowane przez Alecki ; 28-02-2020 o 08:32
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem