View Single Post
Stary 06-08-2015, 08:55   #511
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CZy ktoś orientuje się jakie mają parametry alu 18 " ustaliłem że jest to 8X18" osadzenie 55 ale nie mogę znaleźć rozstawu śrub
5 x 108 - przynajmniej ja takie kupiłem na zimę, mam nadzieję, że będą pasowały :-)

Bump:
Cytat:
Napisał Booost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Na zimnym silniku w miare rozsądku niskie obroty.
2. Jak się dobrze rozgrzeje to jeździć dynamicznie - dużo przyspieszeń na średnich biegach, tz, 2,3,4 (od ok 2,5 000 do ok 3,5-4 000obr/min) i po tym hamowanie silnikiem. Np widzisz długa pustą prostą - trochę się rozbujasz, patrzysz w lusterko, nic za Tobą nie jedzie i hamujesz silnikiem kolejnymi biegami. I tak cyklicznie.
3. Jadąc na parking ostatnie kilkaset metrów juz raczej bez szaleństw
4.* A jak już zaparkujesz to nie zaszkodzi schłodzić turbiny (w zależności od dynamiki jazdy)
5. Unikać jak ognia monotonnej długiej jazdy na tempomacie ze stałą prędkością i na stałych obrotach
6. Jak jedziesz w trasę to co ok 300km daj silnikowi odpocząć, zjeżdżając na stacje benzynową, obiad, cokolwiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak od 1 do 6 przez 2-3 000km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

W przypadku tego typu opinii staram się zawsze zrozumieć co stoi za takim zaleceniem. I tutaj mam kłopot z punktem 5 - czy ktoś mógłby mi wyjasnić dlaczego powinienem unikać jazdy ze stałą prędkością (np na autostradzie) w trakcie docieranai silnika?

Przecież:
- silnik ma w takich wrunkach w miarę stałe parametry cieplne i nie ma jakiś specjalnych naprężeń termincznch związanych z cyklem chłodzenia/nagrzewania
- to co ma się ułożyć i dotrzeć (panewki? pierścienie?) w tych warunkach mają dobre warunki do tego żeby się właśnie ułożyć i dotrzeć,
- nie narażam w tym czasie silnika na jakieś specjalne przeciążenia szybko przyspieszając i hamując

Więc dlaczego to jest niezalecane?

Pozdr
-jacek

Bump:
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem