Temat: [EcoSport 2017- ] Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
View Single Post
Stary 21-06-2018, 12:06   #165
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia?

U mnie na liczniku od odebrania ok 2500km. Im dłużej nim jeździmy tym bardziej nas ten samochód cieszy. Ostatnio miałem małą trasę do zrobienia, 4 dorosłe osoby i bagażnik dopakowany - spalanie na lokalnych drogach ok 5.0. W mieście po solidnych staraniach da się zejść do 7- 7,5, niżej raczej nie.

Z ciekawostek, zastanawiam się gdzie jest te 20.000 sprzedanych sztuk. W Polsce spotykam tylko demówkę z "mojego" salonu, drugiego widziałem tydzień temu pod Dubrovnikiem.

Na Węgrzech widziałem za to 4 pełne lawety jadące prosto z Rumuni w naszym kierunku, jest więc opcja, że w końcu pojawią się na ulicach.

W wersji 1.0 125KM, spokojnie można zapiszczeć oponami przy dymanicznym ruszaniu, nawet przy zmianie biegu na 2. Nie jest to jednak rajdówka, a samochód na dojazd do pracy, zakupy czy rozwożenia dzieci na popołudniowe zajęcia. Przeważnie u nas jest wojna kto jedzie ecosportem a kto smaxem. Odnośnie bagażnika, u mnie w garażu 5,3 długim nie ma to znaczenia.

Czy kupiłbym go drugi raz ? na dziś tak. Dopłata lekko ponad 12.000zł w stosunku do czekającej obok wypasionej fiesty była dobrą decyzją, dziś nasze kręgosłupy już za to dziękują. Mam koła o wysokim profilu, nie muszę myśleć jakie krawężniki pokonuje moja żona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem