View Single Post
Stary 13-01-2022, 22:24   #17
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: Ciśnienie listwy wtryskowej - czy jest ok?

Szanowni koledzy moja prośba - skupmy się tylko na odpowiedzi:
-czy dobrze podłączyłem manometr w celu sprawdzenia ciśnienia paliwa podawanego przez pompę,
- czy taki pomiar jest wiarygodny i pokazuje rzeczywistą wartość ciśnienia podawanego przez samą pompę - bez udziału regulatora ciśnienia.

Dlaczego mi tak na tym zależy. Z jakiś przyczyn producenci pomp produkują je o różnych wartościach podawanych ciśnień. Moim zdaniem uzależnione jest to od określonego ciśnienia wtrysku paliwa w danym silniku. Wiadomo ciśnienie pompy musi być wyższe od znamionowego ciśnienia na listwie wtryskowej i wtryskiwaczach. Ale nie powinno być ani za małe ani za duże. Dla mojego silnika ciśnienie na listwie wtryskowej wynosi ok. 2,7 bara, a pompy są produkowane w zakresie ciśnień 3 - 4 barów. Z jakiegoś powodu nie zaleca się stosowania pomp o wyższych ciśnieniach 5, 6 lub więcej barów. Pewnie ma to jakiś wpływ na ustalenie jednolitego ciśnienia wtrysku benzyny. Przypuszczam, że stosowane tutaj regulatory ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej, przy dużo wyższych ciśnieniach (zakładanych dla tego silnika) otrzymywanych z pompy mogą sobie nie radzić w stabilnym regulowaniu ciśnienia paliwa na listwie i może dochodzić w czasie jazdy gdy silnik jest pod pełnym obciążeniem - do jakiś perturbacji i zakłóceń w utrzymywaniu jednolitego i prawidłowego ciśnienia na listwie wtryskowej. Gdyby było inaczej stosowano pewnie by jedne uniwersalne pompy o ciśnieniu np. 10 barów a resztę załatwiał by regulator. Wyższe ciśnienia, to i wyższa wydajność w litrach na minutę. W takich sytuacjach regulator np. może sobie nie radzić z opróżnianiem z listwy nadmiaru paliwa.
Dlatego zależy mi tak bardzo na wyjaśnieniu tego wątku.

Sprawdzenie stanu wtrysków też biorę pod uwagę. Ale wszystko po kolei i nie na wariata. Wszystko to pieniążki i to liczone w setkach złotych.

Nie wiem czy moje wywody są prawidłowe. Jakąś wiedzę tam posiadam ale z doświadczeniem już gorzej i dlatego jestem na tym forum.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

Bump:
Cytat:
Napisał thesperado Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałeś co leci z rury na analizatorze?
Tak i o dziwo wszystko jest wzorcowo, gdzieś mam nawet wydruk.

Z tego co wyczytałem to ujemne korekty świadczą raczej o bogatej mieszance a jedną z przyczyn może być zbyt wysokie ciśnienie paliwa lub za mało powietrza i jeszcze parę innych.
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem