Temat: [Transit 1991-1994] Waga auta a system viatol.
View Single Post
Stary 18-07-2012, 11:46   #12
Antonwsk1
ford::beginner
 
Imię: Anton
Zarejestrowany: 20-03-2011
Skąd: dziki wschód
Model: Transit
Silnik: 2.5TD/2.5TDi/2.2TDCI
Rocznik: 1996/1998/2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie jeździsz zarobkowo, nie musisz mieć ani tacho, ani zaświadczenia ze starostwa... Ja często holuję Transitem przyczepę z końmi i nikt się nie czepia - mój prywatny samochód, moja prywatna przyczepa i mój prywatny koń...
A viatol obowiązuje TYLKO na wyznaczonych odcinkach dróg. Jeżeli jesteś w stanie dojechać do celu omijając te odcinki, nie musisz go mieć.
Pomijam fakt, że wymóg posiadania viatola przy samochodzie DMC 3500 plus przyczepa to podobno polska specyfika - na zachodzie np auta z przyczepami kempingowymi nie muszą nic dodatkowego wykupywać (tak czytałem w gazecie).


Dokładnie tak. Jest jedno kryterium odnośnie jazdy niezarobkowej. Auto i laweta muszą być zarejestrowane na kierowce. Ewentualnie kwit z wypożyczalni lub kwit na użyczenie (trochę poczytałem o tych dziwadłach). A viatoll obowiązuję na WYBRANYCH ODCINKACH DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD. Chociaż niektórzy inspektorzy twierdzą inaczej. A na zachodzie Wojtku tak jak pisałeś z opłat powyżej 3,5t zwolnione są campingi i przyczepy pod łodzie. W Polsce to też ma niedługo wejść ale kiedy? Bóg jeden wie.
Antonwsk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem