Temat: [Galaxy 2006-2015] Częste wypalanie DPF
View Single Post
Stary 12-11-2019, 22:00   #22
krisos1
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2014
Skąd: OPOLE
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

lucas4891 - chciałem Ci podziękować ponieważ jako jedyny podjąłeś ze mną próbę tej nierównej walki. Mój mechanik rozłożył już ręce kierując mnie do elektromechanika ponieważ nie miał już pojęcia co dalej zrobić. W między czasie zrobiłem parę modyfikacji i od pięciu dni mam spokój - żadnego wypalania. Zobaczymy co będzie dalej. Jak na razie jeżdżę z podpiętym komputerem i spokój - różnica ciśnień w normie(znalazłem też w FORScanie inne pozycje pokazujące temperaturę przed katalizatorem i przy DPF- do tej pory nie mam pojęcia co oznacza to -40). W innym temacie forum znalazłem opis że przez to wskazanie namówili klienta na wycięcie DPF "Wczoraj pojechałem do Praust Moto, zakładu poleconego przez .... Po zrobieniu diagnostyki okazało się, że mój stary czujnik ciśnienia działa prawidłowo natomiast została wykryta nowa usterka - temperatura 1 i 2 na katalizatorze wynosi -40 stopni. Diagnoza jest taka, że albo padł czujnik albo wiązka. Po rozmowie z właścicielem zakładu oraz konsultacji telefonicznej z @... padła decyzja o tym aby pozbyć się DPF." - według mnie bzdura. lucas4891 - opiszę jeszcze wyniki mojej dalszej obserwacji - mam nadzieje że już tylko pozytywne. Proszę o informację co ile powinno wypalać przy normalnej eksploatacji po mieście.

Ostatnio edytowane przez krisos1 ; 14-11-2019 o 20:39
krisos1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem