View Single Post
Stary 03-12-2008, 16:46   #3
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Re: [mk7] Pytanie ogolne - czujnik polozenia walu korbowego

Cytat:
Napisał Magik123
Raczej poprzez czujnik predkosci walu korbowego nie bedzie iskry, pompa powinna chodzic.
No wlasnie jest tak, ze iskra jest na wszystkich swiecach, prad na pompe podaje (sprawdzalem), bezpiecznik i przekaznik od pompy dziala, a pompa nie podaje paliwa, doslownie zero. Nawet sciagnalem przewod paliwowy zaraz przy pompie i pokrecilem rozrusznikiem, a tu kompletnie nic wachy nawet kropelka. A auto to jest mojej kumpeli z pracy. Wieczorem przyjechala do domu, po ok. 2 godz. chciala gdzies jechac i auto juz nie odpalilo. Kompletny brak reakcji.

Cytat:
Napisał Magik123
Czujnik VSS(efekt halla) to czujnik predkosci pojazdu.
To wiem, w tym aucie sa elektroniczne zegary, znaczy licznik km dziennych i glownych sa na wyswietlaczu.

Cytat:
Napisał Magik123
Ten czujnik co Ty go masz w aparacie to raczej bym powiedzial ze to czujnik polozenia walka rozrzadu, ale moge sie mylic.
A ogolnie to czujnik walu to czujnik predkosci walu korbowego
Szukalem po silniku czujnika walu korbowego i nie znalazlem, szukalem w necie i mam ksiazke do cordoby prod. od 93, jej jest z 95r. silnik na jednowtrysku i doczytalem tylko, ze ma jakis czujnik halla w aparacie i ma tez czujnik predkosci obrotowej (tylko nie pisze od czego predkosci) tylko tak jest dziwnie napisane, ze nie wiem czy to sa jakies dwa rozne czujniki czy mowa o jednym. Gdzies doczytalem, ze nawet jak odlaczysz ten czujnik w aparacie to auto nie zgasnie i bedzie normalnie chodzic.

W takim razie wydaje mi sie, ze tak jak podejrzewalem, bedzie padnieta pompa.

Moze jeszcze ktos sie wypowie w tym temacie.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem