Temat: [Fusion] Co jakiś czas nie zapala
View Single Post
Stary 26-09-2016, 18:38   #1
stk2008
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Zakopane
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Co jakiś czas nie zapala

Cześć, mam prośbę o pomoc w dziwnej usterce mojego Fusiona. Rocznik 2007 po lifcie silnik 1,4. Generalnie z samochodem nie było większych problemów, natomiast dolega mu obecnie jedna przypadłość - problem z uruchomieniem silnika. Zdarza się to co jakiś czas, pierwszy raz ponad rok temu, później pojawiło się po pół roku, a obecnie problem występuje około 1 raz w miesiącu. Jakie są objawy? Kontrolka od immobilisera gaśnie, rozrusznik kręci i samochód nie odpala, na początku pomagało odłączenie klemy od aku, ale dzisiaj już nie pomogło. Auto jest zagazowane i awaryjnie na samym gazie też nie odpala, więc pompa paliwa to nie jest. Nie zauważyłem żadnej prawidłowości która mogła by mnie nakierować na to co jest uszkodzone. Prawdopodobnie jutro wsiądę do samochodu i bez problemu odpali. Niestety jest to taka usterka, która nic nie mówi mechanikowi, jeśli przyjadę sprawnym samochodem. Samochód został podłączony do komputera, ale nie wykazał żadnych związanych z problemem błędów. Co mogę z tym zrobić? Brakuje mi obecnie pomysłów.
stk2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem