View Single Post
Stary 28-01-2019, 17:25   #1
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie FordPass - Multimedia i audio oraz opinie

Dzisiaj się właśnie dowiedziałem dzwoniąc na różne znane mi przyjacielskie telefony że nie mogę zamontować modemu GSM connect do mojego modelu. Ja odebrałem swoje auto 1go czerwca a od 1go czerwca wszedł do produkcji model Ecosport gdzie jest fabrycznie montowany modem GSM wraz z dodaniem wielu nowych funkcji takich jak Zdalne odpalanie silnika, ryglowanie i otwieranie zamków no i oczywiście dużo wiecej funkcji przesyłanych do aplikacji FordPass. Przyznam się szczerze że jestem zażenowany tym bardzo bo w USA taki modem można bez problemu dołożyć za dodatkową kasę i w serwisie Ford skonfigurować nowe ustawienie softu w pojeździe. Gdybym wiedział o tym to na pewno przesunąłbym zamówienie auta o te 3 miesiące bo nie był dla mnie zaden problem a i miałem czym jeździć jeszcze. Kupiłem auto z pełnym możliwym wyposażeniem w najlepszej wersji to przecież dołożyłbym jeszcze te pare groszy.... Rozmawiałem dzisiaj z infolinią FordPass i wyżaliłem się mocno prosząc o przesłanie tych opinii do centrali ponieważ ( co pani potwierdziła ) takich telefonów jak mój ona odbiera sporo z całego kraju. Uważam ze szanująca się firma jeżeli wprowadza po paru miesiącach takie zmiany, które są na dużą skalę we wszystkich autach w Europie to powinna zadbać również i o tych co nabyli takie auto na krótko przed zmianami. Przecież nie mówimy tutaj o diametralnej zmianie multimediów czy nawigacji ale dołożeniu jednej puszki obok silnika a która również mocno zmienia komfort obsługi auta nie tylko w zimie ale i poprzez większą ilość informacji przesyłanych do aplikacji w smartfonie. Przekazałem również moje żale i uwagi dotyczące samej aplikacji ponieważ tak na prawdę jest kompletnie nieprzydatna. Pokazywanie ilości przejechanych kilometrów oraz poziomu paliwa może jeszcze komuś się przyda ale po co mi stan jakości oleju w nowym aucie gdzie za moment będę go wymieniał przy 95% jakości a producent mów żeby wymienić jak będzie jakość oleju ok 5%... Paranoja... Poza tym nic ciekawego oraz użytecznego w tej aplikacji nie ma bo jeżeli auto nie jest permanentnie on-line to i tak informacja o położeniu auta czy też ostatnim przejechanym odcinku trasy jest tylko wtedy prawdziwa gdy podłączymy smartfona kablem do gniazda USB. Wersje FordPass Connect łaczą się już wszystkimi funkcjami bezprzewodowo. Nieładnie firmo FORD, nieładnie... Bierzcie przykład z USA gdzie dbacie o klientów... Najlepsza chyba rada to taka, kupować auto dopiero po pierwszym lub drugim upgrade u producenta i usunięciu wszelkich niedoróbek na początku produkcji... Czyli mniej więcej pół roku od wystawienia modelu do sprzedaży. Podobne moduły do odpalania zdalnego można kupić bez problemu poza Fordem przez Amazon ale one załatwiają tylko zdalne odpalanie natomiast nie rozszerzają współpracy aplikacji z komputerem Forda i nie mają modemu GSM.
Dla zainteresowanych podaję link do producenta prywatnego oraz do YouTube jako filmu poglądowego.
https://www.12volt.solutions/collect...-plug-play-kit
https://www.youtube.com/watch?v=rvGZVJye1HE

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 28-01-2019 o 17:38
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem