Temat: [S-MAX 2006-2015] Awaria sprzęgła i kolejne wydatki
View Single Post
Stary 21-02-2019, 14:26   #3
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 218
Domyślnie Odp: Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Auto już śmiga.
Cwaniaczek z tego mechanika niezły:
Zdecydowałem się na wymianę wysprzęglika z własnej kieszenie bo nie mogę pozwolić sobie na czekanie na auto, a z jego wypowiedzi ciężko było uwierzyć czy kiedykolwiek bym odzyskał pieniądze.

Wysprzęglik ciekł:
- Sprzegło stan idealny
- Z rozmową z przedstawicielem sasch dowiedziałem się że będzie winny płyn lub pompa sprzęgła, zdecydowałem się na wymianę pompy odrazu by nie załatwić nowego wysprzęglika.
- nowy płyn do układu hamulcowego oraz sprzęgła

- Założyli mi wysprzęglik Luk - zapłaciłem 500 zł za wysprzęglik - ciekawe czy to nie będzie przeszkadzało z kompletem sprzęgła Sasch ale może nie..
- i w własnym zakresie kupiłem pompę sprzęgła: zawołał mi za pompę 440 zł za sacsh a orginał Ford miałbym za 424 zł. kupiłem w sklepie w którym niby on się pytał za 220 zł mowa o pompie sasch.

Efekt:
Sprzęgło chodzi lekko i przyjemnie
jedynie ten dźwięk jakiś dochodzący z pompy sprzęgła.
Minus:
Nie mam gwarancji na pompę, tzn gwarancje mam ale musiał bym gdzie indziej ją demontować i reklamować jak by coś się z nią działo.
Stwierdził że jak założyły to pompa piszczała i nasmarowali ją smarem silikonowym by przestała
- słychać coś delikatnie jak by przepompowywanie płynu czy ciężko powiedzieć przy naciskaniu,
nie mam możliwości porównania jak to ma być bo u mnie pedał od roku piszczał przy naciskaniu więc nie wiem czy to tak jest normalnie czy tylko u mnie..

Panowie martwić się tą pompom sprzęgła czy to normalne ??.

Na chwilę obecną będę omijał tą firmę szerokim łukiem.
Ubrudzili mi jeszcze siedzenie kierowcy chyba płynem ciekawe czy się to puści masakra..

Za wcześnie się ucieszyłem:
Panowie przy zgaszonym silniku, pomału jak wciskam pedał sprzęgła słychać chrupanie, tak do 1/3 wysokości później niżej ustaje.
- Sprężyna czy pompa sprzęgła ?
- Mechanik twierdzi że tak ma być ale chyba w jego wyobrażeniu.
Wczoraj była cisza dzisiaj delikatnie pedał ciężej chodzi chyba że już mi się zdaje.
No i mam efekt chrupanie kto wie czy nie sprężyna lub coś w czym sprężyna jest osadzona ?

Panowie czy da radę sprawdzić bez demontażu pedału sprzęgła co jest grane ?, czy hałasuje pedał czy pompa ??
Dzięki

Ostatnio edytowane przez scorpion_1982 ; 22-02-2019 o 06:58
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem