Temat: [S-MAX 2006-2015] Usterka silnika 2010 2.0 TDCI
View Single Post
Stary 20-04-2019, 10:39   #8
kompas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2008
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Usterka silnika 2010 2.0 TDCI

Dołączę się do tematu.

Mam problem z moim s-maxem i powiem szczerze nie wiem już co dalej robić.

W grudniu zeszłego roku zauważyłem mocne szarpanie silnika zauważalne szczególnie na niskich biegach na zimnym silniku. Pojechałem do mechanika, po odczytaniu błędów wymienił mi EGR. Szarpanie jakby się uspokoiło, ale przy przyśpieszenia, samochód zaczął bardzo mocno świszczeć mniej więcej od 1600 obrotów.
Pojechałem do mechanika i powiedział że trzeba by zregenerować turbinę (Samochód ma 210000 km przebiegu) Po zregenerowaniu turbiny świadczenie jest mniejsze, co nie znaczy że go nie ma ale rozpoczęły się kolejne problemy. Mianowicie po przejechaniu jakieś liczby km pojawia się błąd usterka silnika i esp a samochód wchodzi w tryb awaryjny. Komputer pokazuje błąd ciśnienia doładowania. Jazda z komputerem pokazuje że wszystkie parametry ciśnienia są poprawne. Od tego momentu zostały wymienione już chyba wszystkie uszczelnienia, korekty wtrysków i problem cały czas nie ustępuje. Ostatnio pojawił mi się tylko komunikat check engine. Dodam jeszcze, że na niskich obrotach z okolic wydechu z tyłu samochodu słyszalny jest również dziwny odgłos wycie. Ostatnio zauważyłem również, że przy przyśpieszenia na wysokich biegach w okolicach 2100 -2500 obrotów z silnika dochodzi jakby świerszczenie. Proszę o ewentualne wskazówki może ktoś już miał taki problem.
kompas jest offline   Odpowiedź z Cytatem