View Single Post
Stary 20-07-2019, 16:09   #8
matysldn
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-07-2017
Skąd: Lubin/Londyn
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie zamka klapy bagażnika kombi

Miałem podobny problem jak kolega w pierwszym poście. Najpierw klapa nie chciała się zamknąć, a później jak zamknąłem nie chciała się otworzyć. Posługując się foto-relacją kolegi udało mi się rozmontować wszystko. Niestety zamek dalej się nie otwierał. Zacząłem stukać w plastikowe części zamka i zaczął chodzić jak wiertarka.
Zdesperowany waliłem w zamek małym młotkiem aż pękały plastiki. Nie miałem wyjścia, bo zamek był zablokowany w raz z drugą częścią zamka i plastikową osłoną bagażnika, gdybym tego nie otworzył bym musiał kupować wszystkie 3 części co zwiększyło by koszt naprawy.
Przez przypadek rozwaliłem jeden wystający plastik który okazał się być awaryjnym dostępem do zamka !!
Wsadziłem mały płaski śrubokręt i odblokowałem zamek bez problemu.
Wrzucam zdjęcia, może akurat komuś się przyda. Zamiast walić, pukać, stukać. Wystarczy wyłamać jeden mały plastik i otworzyć zamek.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matysldn jest offline   Odpowiedź z Cytatem