View Single Post
Stary 08-07-2013, 10:05   #7
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie silniczek krokowy Focus -szarpanie,dławienie,falowanie obrotów , gaśnięcie - ROZWIĄZ

Witam
W moim przypadku chodzi o focusa mk1 2003r 1.6 16v benzyna /gaz

Ja także przyłącze sie do tego postu prosząc o podpowiedź w pewnej wypowiedzi. Mowa jest o przeczyszczeniu silniczka krokowego wiec jak to zrobić.
Zdjąlem swój silniczek (jak na zdjęciu), przeczyściłem benzyną ekstrakcyjną jak były opisy w innych forach i chialem zastosować paste tempo na przeczyszczenie trzpienia siniczka. I tu pytanie bo powiem szczerze że ten trzpień to taki czarny prastikowy kapturek. Tyko nie ma tam miejsca aby go przesmarować.
Mam silniczek identyczny jak na zdjęciu. Może ktoś pokierować albo precyzyjniej opisać miejsce przesmarowania pastą tempo. Zabiegi czyszenia w moim przypadku nie przyjęły pozytywnego efektu.
Mowa jest też na forach o przeczyszczeniu przepustnicy (tuż zaraz z prawej strony przy silniczku krokowym - stojąc w stronę otwartej maski).
Czy jest jakaś strona z filmami, opisami i zdjęciami precyzyjnego wykonania czyczczenia obu podzespołów. Była także mowa o przewodach gumowych od kolektora które parcieją i przepuszczają lewe powietrze. Gdzie się dokładnie znajdują ( prosba o fote ustyowania).
Będe wdzieczny za podpowiedź.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg silniczek.jpg (68.6 KB, 465 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kristo123 ; 08-07-2013 o 11:08
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem