View Single Post
Stary 02-01-2014, 13:02   #18
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja

Następnym krokiem jest montaż pasów bezpieczeństwa.

Jak pisałem już wcześniej ja kupiłem cały komplet zdemontowany z samochodu z założonymi wszystkimi elementami.
Jeśli kupujecie pasy osobno zwróćcie uwagę czy macie wszystkie niezbędne elementy z których składa się pas:
- zwijacz (bęben) to oczywiste,
- śruba do zamocowania zwijacza do nadwozia (taki charakterystyczny torx z dużym płaskim łbem),
- prowadnica pasa (taki powyginany drut),
- plastikowa osłona (maskownica) boczku która zakrywa otwór w nim przez który wychodzi pas,
- wieszak pasa montowany do słupka,
- śruba (torx) wieszaka razem z tuleją dystansową,
- plastikowa osłona wieszaka (zakrywa śrubę),
- śruba (torx) dolnego mocowania pasa.

Tym razem za montaż zabrałem się od prawej strony (pasażera).
Powiem wam że miałem kłopot z odróżnieniem który pas jest lewy a który prawy. Na szczęście przypomniałem sobie że kolega Slartibartfast porobił odpowiedznie zdjęcia (a przy tym zaznaczył z której strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) a to pozwoliło jednoznacznie ustalić strony. Jeszcze raz serdeczne dzięki.

A robimy jak widać na zdjęciach. Bęben wkładamy w przeznaczony otwór i dociskamy w dół tak oparł się pazurkami o nadwozie. Następnie przykręcamy śrubą.
Potem mocujemy prowadzenie pasa (musi być ono wpierw nałożone na pas). Montaż jest dość prosty - wkładamy ukosem a potem prostujemy do pionu.
Potem aby nam nie przeszkadzał przy montażu boczku przyłapujemy wieszak (lekko bo i tak będziemy go potem zdejmować).

Teraz zostało nam zamontować boczek.
Ja zanim pozakładałem boczki obfotografowałem wszystko co było pod nimi (wiązki, moduły) tak na wszelki wypadek jak by kiedyś trzeba było coś dokupić.

Teraz już możemy założyć boczek. Przykładamy go do ściany nadwozia.
Jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej usuwamy zaślepkę wyjścia pasu. Oba pasu przekładamy przez szczeliny.
Potem na około powciskałem go pod uszczelki a następnie dociskałem w miejscu wszystkich zatrzasków.
Na koniec wciskamy nową zaślepkę ze szczeliną na pas.

Całą operację montażu pasów oraz boczku przeprowadzamy analogicznie po drugiej stronie (czyli lewej).

cdn...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC03734.jpg (84.8 KB, 1772 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03735.jpg (92.1 KB, 1677 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03736.jpg (88.2 KB, 1649 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03737.jpg (89.9 KB, 1625 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03738.jpg (88.3 KB, 1704 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC03742.jpg (89.9 KB, 1744 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 02-01-2014 o 13:17
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem