View Single Post
Stary 24-05-2019, 23:32   #143
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Problem z przednimi drzwiami kierowcy

Mam prośbę o szybką pomoc.
Posiadam samochód Mondeo MK4 z wgranym auto ryglowaniem. Zauważyłem, iż po "auto zaryglowaniu" aby otworzyć drzwi kierowcy muszę lekko pociągnąć klamkę od środka (co uwalnia rygiel) a dopiero drugim pociągnięciem otwieram drzwi. Niestety zdarzyło mi się dzisiaj już "za pierwszym" razem pociągnąć klamkę aby otworzyć drzwi co spowodowało zablokowanie drzwi kierowcy. Wygląda to w taki sposób : pilotem mogę zamykać i otwierać wszystkie drzwi z wyjątkiem tych kierowcy. Drzwi kierowcy nie mogę również otworzyć z zewnątrz (nawet kluczykiem). Miałem już taką sytuację ale po ruszeniu samochodu drzwi zaryglowały "tak jakby ponownie" i wszystko wróciło do normy. I tu problem występujący tym razem : nie mogę odpalić samochodu. Mam zabezpieczenie (immobiliser) polegające na tym, iż muszę otworzyć drzwi pilotem, potem fizycznie i dopiero mogę włączyć zapłon (z przycisku). I tu problem z otwarciem drzwi "fizycznie".
Może ktoś ma pomysł jak otworzyć drzwi lub włączyć zapłon???
Ja z mojej strony wpadłem na następujące rozwiązania, które przetestuję : odepnę akumulator i spróbuję otworzyć drzwi z kluczyka a jeżeli to nic nie pomoże to moja ostatnią nadzieją jest to, że centralny zamek się zresetuje.
Ale może ktoś ma inne pomysły???
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem