Temat: [C-MAX 2010-2015] Zakup i montaż haka holowniczego
View Single Post
Stary 14-08-2012, 12:27   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał MichuP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
montaż nie jest jakiś super prosty w mojej ocenie. Trzeba się wciąć w istniejące wiązki choćby CAN.
Możesz dać link do PDFa instrukcji (schematu) podłączenia np. Wstfalii - analizowałem schemat MK3 i nie widziałem tam wejścia w CAN. Chętnie na to popatrzę.
W MK2 na pewno nie wcinamy się w kable, wszystko jest na istniejących wtyczkach.

[Po chwili]
Już znalazłem: http://www.westfalia-automotive.de/f...391101-003.pdf

Instalacja relatywnie prosta, choć do wykonania przez kogoś z wprawą i rozumieniem elektryki. Nie powinien jej wykonywać na pewno amator bez doświadczenia. Generalnie instalacja (po przeprowadzeniu wiązki i przygotowaniu do podłączenia) jest szybka - tak z kwadrans roboty... Nawet ASO nie powinno za nią skasować nie wiadomo ile...

Gdzie Ty widzisz wpinanie się w CAN w tej instrukcji? Jeśli masz na myśli wtyczkę oznaczoną w instrukcji jako "4" - przecież to jest gotowa wtyczka "plug&play" - podłączanie takich wtyczek zgodnie z ich przeznaczeniem na pewno nie powoduje utraty gwarancji...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 14-08-2012 o 12:55
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem