View Single Post
Stary 10-09-2021, 09:06   #16
pawels555
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-09-2021
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Znikający płyn chłodniczy

Cześć, od niespełna miesiąca jestem właścicielem samochodu Ford focus MK3 1.6 EB 150km rocznik 2012asprowadzony z Niemiec. 1,5 tygodnia temu odstawiłem samochód na warsztat z powodu ekspresowo znikającego płynu chłodniczego(na 200-300km poszło blisko 1,5l). Mechanik po sprawdzeniu całego układu chłodzenia nie znalazł żadnych wycieków ani nic z tych rzeczy. Naczytałem się tutaj na forum mnóstwo informacji odnośnie problematyki tego silnika ale mimo to pojawiają się kolejne pytania z mojej strony. Wiem że była akcja serwisowa ale po sprawdzeniu w etis ford oraz po telefonie na infolinię okazało się że w moim przypadku nie należy się naprawa układu chłodzenia. Pytanie do was co z tym można zrobić? W tej chwili ostatni test na jaki czekam to szczelność uszczelki pod głowicą. Mój mechanik robił już kilka samochodow z tym motorem ale pierwszy raz ma taki przypadek że poza znikającym płynem nie ma żadnych innych oznak jak np biały dym czy problem przy odpalaniu. Samochód ma dopiero 134000km przejechane. Bardzo proszę panowie poradzcie coś.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
pawels555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem