View Single Post
Stary 10-09-2021, 09:45   #19
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Znikający płyn chłodniczy

Cytat:
Napisał pawels555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, od niespełna miesiąca jestem właścicielem samochodu Ford focus MK3 1.6 EB 150km rocznik 2012asprowadzony z Niemiec. 1,5 tygodnia temu odstawiłem samochód na warsztat z powodu ekspresowo znikającego płynu chłodniczego(na 200-300km poszło blisko 1,5l). Mechanik po sprawdzeniu całego układu chłodzenia nie znalazł żadnych wycieków ani nic z tych rzeczy. Naczytałem się tutaj na forum mnóstwo informacji odnośnie problematyki tego silnika ale mimo to pojawiają się kolejne pytania z mojej strony. Wiem że była akcja serwisowa ale po sprawdzeniu w etis ford oraz po telefonie na infolinię okazało się że w moim przypadku nie należy się naprawa układu chłodzenia. Pytanie do was co z tym można zrobić? W tej chwili ostatni test na jaki czekam to szczelność uszczelki pod głowicą. Mój mechanik robił już kilka samochodow z tym motorem ale pierwszy raz ma taki przypadek że poza znikającym płynem nie ma żadnych innych oznak jak np biały dym czy problem przy odpalaniu. Samochód ma dopiero 134000km przejechane. Bardzo proszę panowie poradzcie coś.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
masz pół roku rękojmii u osoby fizycznej i możesz auto oddać a u osoby prawnej nawet rok z tego co wiem gwarancji

sprzedaż samochodu była przeprowadzona właśnie dlatego, bo masz do remontu kapitalnego silnik. także szykuj 6-8 tys. albo oddawaj auto

dzień dobry, jesteśmy w Polsce
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem