View Single Post
Stary 31-03-2013, 13:17   #7
xcjarek
ford::amateur
 
Avatar xcjarek
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 16-08-2009
Skąd: GNIEZNO
Model: focus
Silnik: 2000 BENZYNA
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Naprawa pokrętła regulacji kierunku powietrze do kabiny

Witam może komuś się to przyda albo ktoś ma taki sam problem jak ja z którym nie dawałem sobie sprawy przez dłuższy czas . Więc zacznijmy od tego że pewnego czasu przestało mi działać sterowanie nawiewem ( nogi , szyba , usta itd... ) . Poczytałem troszkę na forum i było napisane że to mogą być te linki (cięgna bowdena) okazało się że faktycznie to jest problemem wymieniłem ale na długo to nie podziałało , i tak wymieniłem 3 razy . Do wczoraj kiedy postanowiłem się tym zająć znów czytając na forum każdy mówił że to problem może być głębiej i do tego trzeba zdejmować deskę . Podjąłem decyzję że to zrobię ale podczas rozkręcania auta postanowiłem troszkę poszperać innego dostępu . Więc zaczynamy od :

1. wyciągamy wszystkie kratki nawiewu
2. odkręcamy cały schowek wraz z taką matą pod schowkiem i nawiewem na nogi
3. wyciągamy radio i odkręcamy cała konsole środkową
4 wypinamy z niej wszystkie wtyczki oraz pokrętła
5 odkręcamy półkę nad nogami kierowcy 6 lub 7 śrubek (mamy dostęp wtedy do całego mechanizmu który steruje nawiewami )
8 odkręcamy cały mechanizm (5 śrubek)
9 odpinamy wszystkie doprowadzenia powietrza do kratek Lewa , prawa i środek takie czarne plastiki będzie lepsze dojście do kratek które sterują nawiewami
10 odpinamy mały czarny uchwyt który jest od strony kierowcy tam gdzie znajdował się ten mechanizm .
11 wkładamy rękę przez środkowe wloty i mamy luźno tą kratkę wystarczy teraz troszkę pokombinować delikatnie by jej nie połamać i wyciągnąć .
12 jak mamy na zew. ją czyścimy ją albo obcinamy troszkę taką gumę którą jest otoczona i wkładamy z powrotem
13 później skręcamy jak nam wygodnie .
xcjarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem