View Single Post
Stary 23-08-2017, 10:28   #17
p4damczyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Renault Laguna Coupe
Silnik: 2.0 dci 150
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to po co reanimowałeś ten silnik ?, wiadomo było, że raczej dół silnika to też szrot...jeździł sobie w końcu autem i potęgował zniszczenie....
Z prostej przyczyny - nowy silnik to koszt 7-10 tysięcy + koszty całej przekładki. W najlepszym rozrachunku musiałbym włożyć 10 tysięcy conajmniej.

Głowicę z innego silnika dostałem, sprawdziłem ją i przeszlifowałem - łącznie wyszło niespełna 2k zł.

Co do uszkodzenia przewodu z płynem - nie mam pojęcia, nie byłem właścicielem wtedy.

Jedyne problemy jakie zostały to tak jak pisałem:
- sporadyczne "ucinanie" mocy (zwykle bez błędu "awaria silnika" na ekranie), a to ponoć związane jest z wariatorem faz rozrządu - co zresztą sygnalizują błędy z komputera
- lekkie zadymienie (nie zawsze) po odpaleniu. Ubytków oleju jako takich póki co w ogóle nie obserwuję.

Stąd moje pytania:
- czy to "ucinanie" mocy to faktycznie może być winą wariatora?
- czy dymienie po odpaleniu to faktycznie mogą być pierścienie i skąd takowe wziąć skoro póki co, ponoć, nie ma takich w sprzedaży. Ale tu już dostałem odp. żeby szukać z innych silników.
p4damczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem