View Single Post
Stary 10-05-2019, 06:11   #17
dzikrobert
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2019
Skąd: Nowy Sącz
Model: ST170
Silnik: 1998
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Mój kuzyn pracuje w salonie Forda ale na autach używanych, sprowadza rozbite, z aukcji komorniczych czy bierze w rzliczenie i sam jestem na kupnie drugiego samochodu w życiu i mówil mi że silniki ecoboost to są awaryjne jednostki, potrafią wywalić błąd "awaria silnika, wymień silnik" i naprawdę z czymś takim na gwarancji wymieniają silnik na nowy np przy przebiegu 100k czy 70k. Silnik ecoboost wymaga dobrej jakości paliwa oleju i po prostu jest delikatny a blok czy części są tak odchudzone że po prostu taniej jest wymienić całość. Moim zdaniem taki ecoboost jest dobry ale jak jest gwarancja jeszcze, pojeździć rok dwa i sprzedać. Raczej nie będzie sytuacji że co chwilę się coś psuje tylko porostu nie wiadomo dlaczego wywali błąd i kaplica i każdy z większą pojemnością będzie mniej po dupie dostawał czyli jest szansa że wytrzyma dłużej. Dla przykładu zobacz na ceny Focusa 3, kombi z ecoobostem 1.0 i dużym przebiegiem są śmiesznie tanie i zazwyczaj uszkodzone serducho albo już wymieniane.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
dzikrobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem