Temat: [Focus 2014-2018] Hamulce RS - miękki pedał
View Single Post
Stary 16-08-2019, 21:10   #1
MirekG51
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: S-max, Focus
Silnik: 2.0 TDCi, 2,3T
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Hamulce RS - miękki pedał

Witam Forumowiczów,

mam problem z hamulcami. Auto ma przejechane 8kkm. Po ostrzejszej jeździe pedał zrobił się bardzo miękki. Wymieniłem płyn w serwisie. Pedał zrobił się jeszcze miększy.
Testy na rolkach wskazały następujące siły hamowania:
Przód L/P - 5,58 / 6,17 kN różnica 10%
Tył L/P - 4,44 / 3,70 kN. różnica 17%

Jak dla mnie przy tak małym przebiegu różnice są trochę za duże delikatnie mówiąc. Gdyby nie ABS to przy hamowaniu było by ciekawie.

Pedał można wcisnąć do samej podłogi, że słychać uderzenie ogranicznika.
W serwisie nie stwierdzono żadnych wycieków płynów, zawór na wspomaganiu szczelny.
Auto nie zostało odebrane z serwisu gdzie jeszcze 2x odpowietrzali układ. Pedał się trochę utwardził, ale do podłogi dalej można go wcisnąć. Jednak testów na rolkach już nie zrobili. Dostałem informację, że auto mogę zostawić i jak pojawi się inny RS to wtedy porównają!

Za każdym razem naprawy dokonywał ten sam pracownik więc nie ma pewności czy nie popełnił tego samego błędu w ocenie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Robiłem testy w różnych samochodach z silnikiem benzynowym i na uruchomionym silniku nie byłem w stanie wcisnąć pedału hamulca w podłogę. Przestałem mieć zaufanie do tych hamulców.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję, że wśród Forumowiczów znajdą się właściciele tego modelu i odniosą się do powyższego opisu.

Z góry dziękuję za pomoc!
MirekG51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem