Temat: [Focus 2011-2014] Akumulator rozładowuje się
View Single Post
Stary 08-11-2017, 17:28   #63
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Wreszcie została znaleziona przyczyna po wieeelu rozładowaniach akumulatora (ostatnia luty 2017) focus mk2fl 1.6Pb. Dwa dni temu znowu żona przychodzi do auta i ani śladu prądu. Mówię sobie że znowu menda daje o sobie znać, po naładowaniu akumulatora, podjechałem dzisiaj do kumpla elektryka w pracy, wyszedł z miernikiem no i mierzy, wartość na pracującym silniku super 14,4-14,5V. Mówię żeby poczekał chwilę załączę wszystkie odbiorniki, podchodzę a tam 11,6V. Diagnoza = brak ładowania (niedostateczne). Na światłach plus wentylator na 1 biegu było 14,5V jak załączyłem resztę wyszedł efekt. Dlatego powoli podpijało sobie prąd jak włączone były wszystkie grzania szyb+lusterka+dmuchawa na max. (zazwyczaj zimą to wszystko chodzi) i wtedy zimą średnio co 3 miesiące fura zdychała. Alternator nowy zamiennik zamówiłem i w piątek będzie. Gorzej będzie z tymi paskami bo cholera wie jak zejdzie ten z napędu alternatora, też jest na siłę zakładany bez napinacza jak ten od klimy (rozwiązanie identyczne jak w focus mk3st). Ściągacze i ,,zakładacze" pasków mam bo w mk3st musiałem wymienić od klimy bo jakaś wywłoka mi go nadgryzła i szlak go trafił. Dodam że po całej operacji z miernikiem u mnie, poprosiłem żeby kumpel w nowym B-max podniósł maskę i zerkniemy jak u niego to wygląda a tam co by nie włączył (grzanie foteli, szyb, lusterek światła długie to cały czas 14,6V.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg złe ładowanie.jpg (93.0 KB, 84 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 08-11-2017 o 18:24
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem