Temat: [Focus 2011-2014] Wadliwy akumulator?
View Single Post
Stary 02-07-2020, 20:46   #1
maciek300626
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 02-07-2020
Skąd: Legnica
Model: FORD FOCUS MK3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Wadliwy akumulator?

Hej, od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa 1.6 tdci, 115km, rocznik 2012 przebieg 195 tys. Podczas jazdy próbnej około 2 tyg. temu nie dostrzegłem z moim kolegą mechanikiem żadnych problemów. Po 3 dniach spędzonych z tym autem dostrzegłem, że m.in. system start stop nie działa (gdzie sprzedawca zapewniał że jest inaczej). W dniu zakupu auta, dostałem informację od sprzedawcy, że został dzień wcześniej wymieniony akumulator (okej coś mogło się stać, zrozumiałem). 3 dni spędzone z tym autem i fakt odkrycia m.in. wcześniej wspomnianego braku działania systemu start/stop, braku "pipczenia" podczas braku zapięcia pasów przed jazdą (podczas jazdy), brak wyświetlania temperatury zew. na komp. pokładowym czy problemy z klimatyzacją (mam manualną, klima czasami nie chłodzi tak jak powinna i zewnętrzne nawiewy te przy szybach nie dają odpwiedniego nasilenia dmuchania), ale jestem niemal pewien że podczas jazdy próbnej klima i ostrzeżenie o pasach działały prawidłowo (wtedy był jeszcze stary akumulator). Wspomniane okoliczności i historia z wymianą akumulatora przez sprzedawcę dzień przed moim zakupem auta, powodują że podejrzewam iż to właśnie akumulator jest przyczyną tych problemów i braku działania/wyświetlania na komp. pokładowym niektórych funkcji. Miał ktoś takie problemy? Może coś innego jest temu winne? Dodam na koniec że brak problemów z odpalaniem samochodu. Pozdro!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciek300626 jest offline   Odpowiedź z Cytatem