View Single Post
Stary 16-02-2010, 20:03   #39
Sz4mciO
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 103
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Przeglądam schemat instalacji i nei wiem jak sa w nim oznaczone te czujniki,
pomiędzy które "nogi" mam podłaczyć czyjnik/miernik z buczkiem? I jak zmieniać im stan?
MOże ktoś podpowie jktóry bezpiecznik odpowiada za tempomat?
Dziś zostal uruchomiony mi tempomat, jednak elektryk powiedział że występuje błąd z czyjnikiem hamulca. Jak tylko odbiorę auto chce sprawdzić ten czujnik czy jest sprawny a jesli tak to muszę sprawdzić całą instalacje od tempomatu czy nie jest uszkodzona.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak oznaczone są na schemacie te 3 czujniki:l czerwony, zielony i czarny?



Analizowałem dziś opis kolegi Pablo_X i nie pasuje mi jeden opis, a mianowicie:

W autach bez tempomatu czujnik hamulca posiada jeden obwód. Natomiast do tempomatu czujnik hamulca musi być dwuobwodowy, dlatego trzeba go wymienić. Czujnik od sprzęgła posiada jeden obwód. W zespole pedałów jest miejsce na zielony czujnik sprzęgła - wystarczy go włożyć. Gniazdo do jego podłączenia też było fabrycznie przygotowana. Jednak jak wieść gminna niesie, w niektórych autach wiązka jest już zubożona (myślę, że będą to auta po liftingu 2005 - proszę o info) i gniazda nie ma. Trzeba je we własnym zakresie zorganizować.


Wg mnie opis powinien byc taki:

W autach bez tempomatu czujnik hamulca posiada jeden obwód. Natomiast do tempomatu czujnik hamulca musi mieć 2 obwody, dlatego trzeba domontować 2 czujnik - ZIELONY. Czujnik od sprzęgła posiada jeden obwód, natomiast musi mieć 2 obwody, dlatego trzeba wymontować oryginalny CZERWONY czujnik 1 obwodowy i domontować dokupiony CZERWONY czujnik 2 obwodowy.

Jeśli źle myślę niech mnie ktoś poprawi.

Ostatnio edytowane przez Sz4mciO ; 16-02-2010 o 20:49
Sz4mciO jest offline   Odpowiedź z Cytatem