Temat: [Fiesta 2008-2012] Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.
View Single Post
Stary 23-09-2019, 17:28   #4
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Chrobotanie podczas ruszania na 1 biegu.

Cytat:
Napisał marion6660 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Od wczoraj pojawił się dziwny odgłos podczas ruszania na 1 biegu. Nie jest on ciągły i nie od razu tylko po tym jak auto już jest lekko rozpędzone na 1 biegu i nie jest to cały czas tylko z nierównymi przerwami a czasem wcale tego nie słychać. ... Jakieś sugestie ?
Miałem kiedyś taki problem. Przyczyną tego były końcówki wahacza przy zwrotnicy. Trzy razy byłem z tym na stacji diagnostycznej. Początkowo ujawniało się to po długiej trasie po dobrym rozgrzaniu. Na krótkich odcinkach praktycznie się nie objawiało. Diagności rozkładali ręce i twierdzili że wszystko jest w porządku, więc uznałem że trzeba jeździć aż coś się bardziej wystuka. Za trzecim razem przed wizytą na stacji diagnostycznej stukało często ale też nie zawsze, jednak tym razem diagnosta pokazał luzy sprawdzając na szarpakach. Losowość zdarzeń wynikała z budowy końcówek. Zużył się materiał wokół kuli w końcówce. W zależności jak się ustawił, raz luz był, a raz nie.
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem