Temat: [Galaxy 1994-2000] Vag nie łączy sięz autem
View Single Post
Stary 07-01-2009, 17:11   #8
szwajcar
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Lublin
Model: sharan
Silnik: 2,8 vr6
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Re: Vag nie łączy sięz autem - problem z gniazdem w samochodzie

U mnie jest 2v, nawet bez włączonego zapłonu, po przekręceniu kluczyka nieznacznie maleje. Z autodaty wynika, że ten przewód idzie do immo oraz do komputera. Jednak schemat tam zawarty nie jest zbyt dokładny. Czy ma ktoś schamat instalacji elektrycznej do Galaxy? Potrzebował będe również schemat immobilajzera.

z tym immo to jakaś ściema chyba w servisie też mi coś na ten temat ściemniali jak nie mogli sie połączyć z vagiem.

kable linii diagnostycznych (K i L) z gniazda obd idą do kostki która znajduje się za zegarami po prawej stronie. nazywa sie to "szyna zbiorcza układu samodiagnozy". tam zbiegają się linie diagnostyczne z rożnych sterowników (silnik, skrzynia klima immo, abs etc.) i i jednym kabelkiem (K) idą do złącza obd. po co jest linia L nie mam pojęcia - żaden sterownik z tego nie korzysta, lub korzysta w sposób nieznany.
możesz powypinać poszczególne pojedyncze kable i sprawdzać z którymi sterownikami komputer się łączy. u mnie na jednym wisiały silnik i skrzynia automatyczna, na innym abs, na jeszcze innym zegary. miałem podobny problem poprzez gniazdo obd nie łączył się z kompem, a poszczególne linie diagnostyczne się łączyły. tylko linia z klimatronika dawała jakieś zwarcie że całość nie działała. wypiąłem ten kabel i łącze się normalnie poprzez gniazdo.
szwajcar jest offline   Odpowiedź z Cytatem