View Single Post
Stary 02-02-2021, 14:50   #24
Mlufa
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Lubin
Model: S-Max MK2 150KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Witam, dołączę się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
autko Focus MK1 2003 1.8 TDCI 115, 280tys km plus sprężynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

odpala normalnie nawet na mrozie, zero problemu. Na 4 i 5 biegu przy ok 3 tyś obr pojawia się sprężynka i auto traci moc, po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy(na początku troche dymi na szaro, ale zaraz mu przechodzi) i tak do następnego depnięcia pod 3 tysiące obrotów, co zauważyłem, przy delikatnym operowaniu pedałem gazu(włącznie z pulsowaniem przy wciskaniu gazu) foka idzie ile fabryka dała(przy 185km/h dałem jej spokój bo sie pas startowy kończył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) a przy zwykłym bucie w podłogę nie pojedziesz.

Wykonano:
próba przelewowa(wymiana 1 wtrysku)
diagnostyka komp kod P0251(ciśnienia na CR dobre, brak opiłków w filtrze paliwa)
wymiana przewodu filtr turbina(uszkodzony)-- turbina pracuje, sztanga gruszka, kierownica, przewody podciśnienia ok
wymiana przepływki(miała martwy odczyt temp powietrza dolot -40)
EGR, intercooler wszystko przeglądnięte, czyste, szczelne

Zauważyłem, że przy chłodnym silniku mogę deptać a przy rozgrzanym to i nawet na 3 biegu potrafi wyskoczyć sprężynka, ostatnio przy 10km drogi stawałem 6 razy a wystarczyło, że silnik trochu ochłonął i można było lecieć dalej(czyli spokojnie do 3 tyś obr na 4 i 5 biegu)
Mlufa jest offline   Odpowiedź z Cytatem