View Single Post
Stary 13-07-2021, 11:38   #31
JackSparr0w
ford::average
 
Avatar JackSparr0w
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Turbo 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 101
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym, wysokie korekty

Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie przede wszystkim to powinniście nauczyć się robić tzw. print screen(ewentualnie nagrać przebieg parametrów w Forscanie, bo też jest taka opcja i wrzucić tutaj plik), bo na Waszych wrzutach nic nie widać.

Druga sprawa to zamiast logować masę niepotrzebnych parametrów proponuję wrzucić tylko te, które mają znaczenie, tj. ciśnienie paliwa rzeczywiste i wymagane, lambda, korekty wtryskiwaczy, korekty paliwowe, maf, map, rpm, obciążenie, wyprzedzenie zapłonu, korekta zapłonu, zadane doładowanie.

Trzecia sprawa ciśnienie po stronie wysokiej nie wynosi 4 do 13 bar, a 40 do 130 bar. 1 kPa = 0,01 bar!

Ciśnienie sprężania 12 barów to dobry wynik dla tego silnika(2.0 EB ma stopień kompresji 10:1).

Do samej diagnostyki to polecam jeszcze "zakręcić LPG" i skasować adaptacje paliwowe, żeby wykluczyć wpływ złego strojenia na "rozumowanie" sterownika Pb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podpowiedzieć w jaki sposób usunąć tą adaptację ? Jedynie co robiłem, to wyciągnąłem bezpiecznik od lpg ale różnicy nie było

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
JackSparr0w jest offline   Odpowiedź z Cytatem