View Single Post
Stary 24-12-2013, 12:55   #41
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vpw - w jakim aucie masz te 3,5l V6? bo ja widze trzy powody do twojego spalania w porownaniu - duza buda Kugi i jej masa, twoj styl jazdy i skrzynia PS przy jezdzeniu po miescie (w trasie nie ma az tak duzy wplyw na spalanie).

btw producent dla 1,6EB 182KM z PS podaje spalanie na poziomie 10,2l - jezeli jezdzisz za ponad 11l, to akurat jestes bardzo blisko spalaniu katalogowemu, wiec nie wiem o co chodzi. kupowales auto bez patrzenia w dane techniczne? w trasie jezeli jezdzisz kolo 130km/h to spalanie na poziomie 9l tez nie jest niczym wyjatkowym w SUV - ba, nawet diesle dwulitrowe, lub 2,2 potrafia przy 130km/h palic kolo 8 litrow.

a wiec wybierajac mala benzyne do kugi wazacej +1500kg, chyba wiedziales na co sie decydujesz. wina nie jest po stronie kugi.
Ja nie twierdzę, że to Kuga jest winna ale jednak spalanie 11 l/100 po mieście to jest minimum przy delikatnej jeździe. Co do automatu to jeżdżę takowymi od kilkunastu lat więc już się przyzwyczaiłem. 320 kucyków jest w fx35 więc samochód nawet większy od kugi. Ja się nie skarże, ale raczej pokazuje że to "bydle" pali jak smok. Dobrze byłoby dać mu bak na 80 l przy takim apetycie na paliwo.

Dane katalogowe zanałem i zaakceptowałem zanim samochód kupiłem. Zresztą widzę porównanie z Passatem 1,4 kolegi, który ciągnie 11-12 l po mieście i to przy DSG, która umie paliwo oszczędzać.

Pozdrawiam serdecznie na Święta.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem