View Single Post
Stary 12-01-2017, 11:51   #83
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?

Tak chodzi o ten podgrzewacz na swiecach. Jak go masz to powinien być gdzieś na przewodzie wodnym między silnikiem a grodzią silnika. Ja mam na 100% sam wąż od silnika do grodzi.. a chyba dokładnie na tym wężu powinien być podgrzewacz, jeżeli jest zamontowany.

Bo tak na logikę to z silnika cieplo prosto do nagrzewnicy powinno wpadać. Drugi wąż wychodzący z z grodzi silnika idzie gdzieś w dół i nie widzę gdzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest jakaś minimalna szansa ( ten 1% ) ze to na nim jest zamontowany podgrzewacz.. ale wątpięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Domontowanie togo to spore wyzwanie. Potrzeba podgrzewacz ze świecami, trochę kabli, trochę przekaźników i bezpieczników. Na koniec trzeba zmusić komputer, żeby sterował pracą podgrzewacza. Czyli jakoś to aktywować, ale nie ma bladego pojecia jak.. prędzej przyjdzie wiosna, jak to ogarnieszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest jeszcze druga opcja dogrzewania kabiny, montuje się elektryczny podgrzewacz ( jeżeli go nie masz ) bezpośrednio w obiegu kabinowym powietrza. Wrzuca się to jakoś od strony schowka w kabinie. Niektórzy mają wiązkę kablową do podpięcia, inni nie. Najwięksi szczęśliwcy mają podgrzewacz, kable i wszystko co potrzeba, ale nie podpięte wtyczki i nie aktywowane w komputerze. Ja oczywiście zgodnie z zasadami Murphiego ( idol mojego życia ) NIE MAM NICGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ani kabli ani podgrzewacza elektrycznego plynu, ani elektrycznej nagrzewnicy, ani wiązek aby cokolwiek uzupełnić. Nawet podgrzewanych foteli nie mam czy grzanej szyby czolowej.. Taka tam wersja Titanium chyba na afryke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W obu przypadkach pewnie potrzeba też mocniejszy Alternator, którego pewnie też nie mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za to mam dwa paski rozrządu (zamiast pasek + lancuch) i nie regenerowalne wtryskiwacze Delphi, zamiast popularnego Boscha.

Podsumowując. Kolega w Mazdzie 6 2.0 Diesel po 4-5km (nawet przy -15*C, specjalnie dla mnie sprawdził ostanio) ma temperaturę roboczą silnika. Po kilometrze dmucha mu ciepelko.. U mnie tyłek marznie i silnik marznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez minciu ; 12-01-2017 o 11:54
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem