Temat: [Focus 2004-2008] Auto szarpie - diagnoza i naprawa
View Single Post
Stary 30-06-2017, 07:28   #1
pawel_tm
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-06-2017
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Auto szarpie - diagnoza i naprawa

cześć,
chciałbym się podzielić moja historią związaną z szarpaniem auta.

Mniej więcej od 2óch lat mój Focus (MK2 1.6 TDCi 90 km z 2007r.) szarpał, na początku było to zwykłe jednorazowe szarpnięcie raz na kilka miesięcy. Zimą w ogóle nie szarpał. W ostatnim czasie szarpanie się nasiliło, auto raz potrafiło przejechać 300km i nic, a raz na odcinkach 2-3km/50km szarpał non stop. Nie było reguły, na szarpanie, szarpał na dwójce, trójce, czasem w trakcie przyśpieszania (przy 2-3tys. obrotów), czasem przy stałych obrotach. Raz na zimnym, raz na ciepłym silniku. Dodatkowo biegi trudno/ciężko wchodziły. Brak jakiegokolwiek błędu na komputerze, żadna z kontrolek się nie zapalała. Początkowo myślałem że to sprzęgło lub koło dwumasowe, próbowałem manipulować sprzęgłem (zmieniać szybciej biegi, później) nie było reguły kiedy. Szarpanie zależało od "humoru".


Finalnie samochód został zdiagnozowany i naprawiony w warsztacie Solid Garage w Warszawie - http://www.fordserwis.com.pl (Warsztat polecam, bardzo miła i profesjonalna obsługa, szybka diagnoza i naprawa).

Przyczyną był zepsuty czujnik ciśnienia paliwa (a nie jak się domyślałem sprzęgło i koło dwumasowe) a biegi wystarczyło wyregulować. Koszt części, robocizny i diagnozy około 550zł
pawel_tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem