Temat: [S-MAX 2006-2015] drgania kierownicy przy hamowaniu
View Single Post
Stary 08-12-2018, 09:13   #28
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: drgania kierownicy

Nie wiem jaka jest odchyłka tarcz - jakbym sam je mierzył to bym wiedział ale mechanik to człowiek o usposobieniu skrytym i zachowuje takie informacje dla siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tarcze są dobre (proste, mają jakieś 40-50tys przebiegu i jeszcze 1mm do zużycia, klocki nowe TRW 8 tys km przebiegu).

Jeśli przekładnia będzie bez zarzutów to i tak wymienię tarcze i klocki.

Fachowcy od przekładni mówią, że wymiana drążków w Mondeo IV i S-Max I jest jednoznaczna z uszkodzeniem przekładni bo tam jest jakiś "dings" w tych przekładniach, który jest bardzo nietrwały i mechanicy go uszkadzają. Dlatego czekam na diagnozę przekładni.

Poduszki silnika to by kierownica drżała cały czas - nawet na postoju. A skrzyni to by drążek zmiany biegów drżał z tego co wiem ale nie jestem mechanikiem tylko utrzymywaczem mechaników. Wyważenie półosi prędzej ale kto to może sprawdzić wiarygodnie?

Jak się wk... to pojadę do ASO i tyle i wtedy nie dam im żyć póki nie usuną wady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem