View Single Post
Stary 13-10-2015, 23:07   #36
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Samodzielna naprawa pompy wysokiego ciśnienia CR 2.0TDCI

W hurtowniach na stanach magazynowych trzymają zaworki, końcówki wtryskiwaczy i łuszczącą się pompę podająca paliwo. (stany magazynowe liczone w setkach stuk)
Sekcje wysokiego ciśnienia i bieżnie po których chodzą wałki to są pojedyncze sztuki trzymane na stanach magazynowych.
Jeżeli hurtownie nie trzymają tych części nawet na stanie i albo dana część jest na stanie albo wcale jej nie ma to o czymś świadczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed robota poczytałem parę tematów i trochę rozejrzałem się po rynku.
Po oględzinach pompy potwierdziło się wszystko co wcześniej wyczytałem.

Następna sprawa to sekcja wysokiego ciśnienia jest chyba nierozbieralna.
Są tam cztery śruby na klucz torx. Złamałem klucz torx Yato chyba T40 następnie próbowałem to rozkręcić kompletem z WERY klucze z górnej półki i też nie puściło. Miałem jeszcze klucze torx udarowe ale nie próbowałem.
Jest tam albo lewy gwint albo jest to tak mocno dowalone że bez odpowiednich narzędzi czyt. udarowych jest to nie do rozkręcenia. Zresztą na głowach tych śrub najprawdopodobniej hartowanych widać że jak je ktoś dokręcał to aż tak jakby przeciągnął te gniazda tych śrub tzn była użyta do dokręcenia bardzo duża siła.
Nigdzie w internecie nie znalazłem żeby ktoś podjął się naprawy sekcji wysokiego ciśnienia a do tego części w hurtowniach do takiej operacji brak.
Świadczy to o jednym - nie psuje się.

Moja pompa i wtryski wytrzymały 300 000 kilometrów - przebieg oryginalny.
Jeszcze szło jeździć tzn sprężynka wyskakiwała raz na ruski rok, auto zapalało z półobrotu w największe mrozy i wszystkie świece były spalone. O czymś to świadczy.

Teraz najlepsze, transitów na allegro z roku 2000-2005 jest z przebiegiem: poniżej 300000 180szt
powyżej 300000 a poniżej 400000 49szt
i z przebiegiem powyżej 400000 jest uwaga 12szt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a z przebiegiem powyżej 600000 całe dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także z tego co widać Transit absolutnie nie nadaje się w długie trasy, można nim jedynie co niedziele podjechać pod kościół i ewentualnie dwa razy w miesiącu pod najbliższą biedronkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obstawiam że mondea i transity TDCI które ludzie naprawiają tzn nie mogą już nawet zapalić lub ciągle świeci się sprężynka mają przebiegi po 350 tyś i więcej a w internecie naprawiane są egzemplarze po 150-200tys przebiegu.

Silnik jest teraz nie do poznania, chodzi cichutko, moc jest w całym zakresie obrotów czego chcieć więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez 1985matti ; 13-10-2015 o 23:11
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem