View Single Post
Stary 04-04-2018, 21:49   #28
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał duders Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć.
Ja tak mam w S-max-ie Lekkie szarpnięcia mam przy zmianie z 2 na 3 i tylko przy tych dwóch biegach. Reszta działa prawidłowo. Przebieg to 39000 tyś więc wydaje mi się trochę mało. To jest mój nasty automat już i w żadnym tak nie miałem. Wymieniam zawsze po 60 tys (niezależnie co producent wymyśle że bezobsługowa czy też nie)

Pzdr
tomek
Byłeś z tym w serwisie? ja mam to samo z 2 na 3 delikatnie jakby przyciągał.Zauwazylem że jak jechalem ostatnio dłuższą trasę to po powrocie bylo przez jakiś czas super. Nie wiem co to jest. Byłem u takiego od skrzyń to mówił że wszystko jest ok.

Bump:
Cytat:
Napisał MILITH Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Czy ktoś może miał z tą skrzynią problem że delikatnie szarpie przy przełączaniu między biegami 2-3. Czytałem na amerykańskim forum że sporo modeli Fusiona z 2013 roku ma tą przypadłość i że do tej pory nie ma jasnego rozwiązania.
Mam możliwość zakupu tego modelu w wersji 2.0 240km ale zastanawia mnie ta "przypadłość" i nie wiem czy decydować się na to auto.
Pozostałe biegi przełączają się bardzo płynnie, łopatki działają idealnie, kick down też działa dobrze.
Podejrzewam że olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany, i teraz następne pytanie czy w razie zakupu wymieniać go od razu (117k km), i w jaki sposób, dynamicznie czy statycznie wystarczy?
Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.
Daj linka do tego forum
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem