View Single Post
Stary 05-09-2016, 20:52   #5
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

No proszę, zarzuciłem wątek na Motor-Talk i od razu kilka odpowiedzi: http://www.motor-talk.de/forum/rasse...-t5800907.html
Koledzy z Niemiec sugerują, że (tłumaczę ogólnie posty po kolei):
- Jeden pisze, że jego również brzęczy, brzęczał też egzemplarz na jeździe próbnej. Ogólnie jednak jest zadowolony, bo silnik brzmi lepiej niż starszy 1.6EB. Obstawia on coś ze sterowaniem zmiennymi fazami rozrządu (dla mnie osobiście wątpliwe).
- Następny (właściciel Focusa 1.5 182KM) pisze, że u niego dzwonienie zniknęło po jakimś czasie samo.
- Następny potwierdza, że słyszy to w garażu, jak otworzy okno. Wg jego serwisu, jest to pompa paliwa, chociaż on sam w to raczej nie wierzy, bo brzmi to raczej jak "brzęczenie", a nie "dzwonienie" - taka subtelna różnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Następnemu również dzwoni/brzęczy - jego zdaniem to blaszana osłona pod samochodem, która wibruje.
- Następny raczej w to nie wierzy, bo osłona brzęczałaby również wtedy, gdy samochód jest nagrzany.
- Następna i ciekawa wypowiedź - gość twierdzi, że jest to z całą pewnością dźwięk pompy wysokiego ciśnienia (czyli jak rozumiem - pompy paliwa). Jest to rzekomo typowe dla silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa - właśnie taki dźwięk - bardzo charakterystyczny również dla silników TSI VW. Po rozgrzaniu zaczyna brzmieć przyjemniej i mniej wydatnie.
- I jeszcze jedno - tu już tłumaczę dosłownie, bo gość opisał to bardzo "technicznie" - wprawdzie nie znam szczegółowo silników EB, ale pompa (paliwa) jest z reguły napędzana przez krzywki. Te poruszają szklanki popychaczy z elementami wyrównującymi (tu przyznaję - nie wiem o co dokładnie chodzi), które następnie napędzają mechanikę pompy. Te części są ułożone względem siebie i mają pewną tolerancję. I to może klekotać w "zimnym stanie".

I jeszcze dwa (a w zasadzie trzy) słowa podsumowania ode mnie: wnioski wyciągnijcie sami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja już zgłupiałem i chcę tylko spać... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr

Ostatnio edytowane przez stefanb ; 05-09-2016 o 21:08
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem