Temat: [Mondeo 2007-2014] Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty
View Single Post
Stary 21-01-2018, 21:37   #128
tomeka92
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo mk4 2011 lift
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Wracając do domu przejechałem się Mondziakiem. W domu sprawdziłem fakturę z ASO i wymianę oleju w skrzyni robiłem dokładnie 45tysięcy kilometrów temu. Z tym szarpaniem to przesadziłem. W czasie jazdy, gdy naciskam na gaz jest tylko opóźnienie – występuje pojedyncza fala i dopiero potem auto przyspiesza, samochód nie szarpie tak jak napisałem wcześniej. Przesłałem film na YouTube jak to wygląda:
https://youtu.be/TxLkSsYQ6ts
Wyższe biegi skrzynia zmienia bardzo płynnie, że aż ciężko wyczuć gdy to robi. Gdyby nie głos obrotów silnika nie wiedziałbym, że akurat teraz zmieniła. Niższe biegi 1 i 2 są lekko odczuwalne ale nie nazwałbym tego szarpnięciem, bardzo delikatnie je odczuwam. Przy ruszaniu zdarzy mu się sporadycznie delikatnie szarpnąć.
Myślę o tym żeby wymienić olej z filtrem i wykonać kalibrację sprzęgieł z aktualizacją. Szukam kogoś zaufanego kto mógłby to zrobić, najlepiej w województwie warmińsko mazurskim ewentualnie trójmieście lub Warszawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomeka92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem