View Single Post
Stary 21-11-2016, 20:23   #115
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiś czas temu w jednym wątku na Motor-Talk.de, dotyczącym silników 1.5 EB, napisał gość, który (jak twierdzi) zajmuje się obsługą samochodów w firmach. Twierdził, że Fordy są ogólnie ok, ale problemem jest właśnie dostępność części - jest to podobno problem (co najmniej) ogólnoeuropejski i niestety takie przypadki jak ten potwierdzają to. Chociaż i tak jednostkowość tej sytuacji jest dla mnie bardzo zagadkowa i tak jak już pisałem wcześniej zastanawiam się, czy sam serwis nie przyczynił się w jakimś stopniu do tej awarii (np. zaniedbaniem czy błędem w trakcie ostatniego przeglądu) i dlatego próbował najpierw sam naprawić silnik, a dopiero potem zaczął starać się o nową jednostkę...
Ja właśnie się zastanawiam czy Ford już poszedł tak daleko z "optymalizacją" łańcucha dostaw że nawet stoku części zamiennych nie ma? Myślę jak to jest możliwe że dla mnie jednej głupiej wiązki silnika nie ma... ok - może są jakieś różne wersje zależne od skrzyni automat/manual ale czym jeszcze mogą takie wiązki się różnić? I potem czeka człowiek na głupią część miesiąc z komunikatem że nie wiadomo kiedy będzie dostępna... coraz bliżej mi do decyzji o rezygnacji z auta i zamówienia nowej sztuki.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem